28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Milyen könyvet olvastok mostanában?



Írd ide hozzászólásod:

Peace
Peace [28898]
Aaron Dembski-Bowden - Hórusz ​karma (Warhammer 40,000: A Fekete Légió 1.)

Hosszú évek óta ajánlgatták jó szívvel, az egyik legjobb WH40K regénynek titulálták. Nem túloztak, én ezt piszkosul élveztem!!! Valami ilyesmit várnék a legtöbb univerzumban játszódó könyvtől, hogy ne 99% csihi-puhi legyen, hanem rengeteg mélyebb beszélgetés, érdekfeszítő elmélkedés és némi betekintés a kulisszák mögé is beleférjen. Hogy látszon nem csak fekete és fehér a WH40K világa és egyáltalán nem a jó és a rossz harcáról van szó. Ennél ezerszer összetettebb és olyan bugyrai vannak az elmúlt 10.000 év történéseinek, amiről rengeteg piszkosul jó könyvet lehetne írni. ADB ezúttal letett egy újabbat, ami belefér ebbe a szűk halmazba. Nagyon erősen ajánlom minden rajongó számára! Főleg azoknak, akik már kicsit unják a lojalista csapatok hőstetteit és megtapasztalnák ezt a konfliktust egy más frakció szemszögéből is.

Cixin Liu - Hangyák ​és dinoszauruszok


Hadd idézzek ezúttal a hivatalos leírásból, mert ennél jobban nehéz lenne megfogalmazni:
"Cixin Liu a Hangyák és dinoszauruszok című kisregényében ezúttal a késő krétakor fantasztikus világába kalauzolja el az olvasót, ahol intelligens rovarok és értelmes ősbehemótok civilizációi küzdenek egymással – a fennmaradásért és a bolygó megmentéséért. Talán más – 66 millió évvel később megjelenő –, önmagát szintén értelmesnek tartó faj számára is tanulságos módon…
Szatirikus mese? Politikai allegória? Ökológiai vészcsengő?"
Mindhárom és még annál is több. Én nagyon éltem és bátran tudom ajánlani konkrétan mindenki számára. Elgondolkodtató, de ugyanakkor végtelenül szórakoztató is. És mindössze bő 200 oldal.

Vissza

Fórumszabályzat