„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”
Fórum » Hozzászólások, megjegyzések
Az Nvidia mutatja meg nekünk, milyen lesz Raccoon City a hamarosan megjelenő Resident Evil Requiemben [hozzászólások]
Jaj hagyjuk már ezt a barlangos érvelést, ha tovább fűzzük ezt a gondolatmenetet, ugyanezzel az erővel eljutunk odáig, hogy a fejlődéssel csak felgyorsítjuk a globális klímakatasztrófa vagy atomháború előidézését, és akkor tényleg mehetünk vissza a barlangba. Nem tudom, miből szűrted le, de rohadtul nem vagyok a fejlődés ellen. Mellette se. Kritikusan kell megközelíteni minden változást, mert jelenleg nem látjuk, mi az, ami hosszabb távon a javunkat szolgálja, vagy épp ellenkezőleg. De igazából nem is erről volt szó. Egyszerű, szubjektív megállapítást írtam, azt, hogy ez a fejlődési lépték érezhetően lassult a videójátékok esetében (szigorúan a végeredményt nézve, egyszeri játékos szemmel), miközben az előállítási költségek és a hardverek árai csak nőnek, nőnek. Azt, hogy a fogyasztóknak ilyen feltételek mellett mennyire lesz kedvük hosszabb távon is gamingre költeni, majd ők eldöntik. Nyilván nem én ülök az nvidia CEO székében, de laikusként nem hinném, hogy a mostani árak mellett a közeljövőben tömegek rohannak gépet fejleszteni azért, hogy bekapcsolt ray tracinggel élvezhessék 58 helyett 320 FPS-szel a RE: Requiemet.
Oké, de ha ezzel a mentalitással működne nem csak a videojátékipar, de az egész világ, akkor még mindig barlangban élnénk, mert végül is az is megvéd az esőtől, aludni, sz@rni és enni abban is lehet, minek ennél több?
Tény, hogy egy játék sem attól lesz jobb, ha szebb a tükröződés vagy az árnyék, de ha nem lépkedünk felfelé ezeken a lépcsőkön (amik hol nagyobbak, hol kisebbek), akkor minek fejlesztünk egyáltalán új játékot? Ott a Pong, az is játék, használd azt és kész...
Ugyanígy húztuk a szánkat anno egy tesselationre vagy nagyon sokáig az élsimításra, hogy nem ad annyit élményben, amennyibe az általa gerjesztett gépigény kerül. Ma már senki nem nyafog miattuk. El fog jönni az az idő is, amikor a ma feleslegesnek és túlárazottnak érzett feature-öket észre sem vesszük, de ott lesznek. És akkor is fognak készülni olyan játékok, amik úgy néznek ki, mint a maiak, ahogy készülni fognak olyanok is, amikre meg húzzuk a szánkat, hogy miért van benne ez vagy az, tök felesleges...
Tény, hogy egy játék sem attól lesz jobb, ha szebb a tükröződés vagy az árnyék, de ha nem lépkedünk felfelé ezeken a lépcsőkön (amik hol nagyobbak, hol kisebbek), akkor minek fejlesztünk egyáltalán új játékot? Ott a Pong, az is játék, használd azt és kész...
Ugyanígy húztuk a szánkat anno egy tesselationre vagy nagyon sokáig az élsimításra, hogy nem ad annyit élményben, amennyibe az általa gerjesztett gépigény kerül. Ma már senki nem nyafog miattuk. El fog jönni az az idő is, amikor a ma feleslegesnek és túlárazottnak érzett feature-öket észre sem vesszük, de ott lesznek. És akkor is fognak készülni olyan játékok, amik úgy néznek ki, mint a maiak, ahogy készülni fognak olyanok is, amikre meg húzzuk a szánkat, hogy miért van benne ez vagy az, tök felesleges...
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 16:29
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [7]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]