28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Minden, ami futball - Focisarok



Írd ide hozzászólásod:

MAgi
MAgi [1008]
Azért erről a pénz, meg utánpótlásról kicsit vitáznék:
Argentina, Brazilia, vagy a fekete kontinens gyakorlatilag bármelyik országa elég szegény azt hiszem (csóróbbak nálunk), ott mégis tudnak focizni.
Csak amíg Argentínából tizenhétéves játékosokat az Ajaxba, vagy spanyol élcsapatokba vesznek, és 17 évesen már be lehet mutatkozni a válogatottba, addig nálunk nem.
Kérdés: Te miért hagytad abba?
Nyilván a focihoz is, mint a sakkhoz kell egy alap, istenáldotta tehetséggel rendelkeznie az embernek. Ezért lesz focista. De utána nem árt, ha rendelkezik némi kitartással is, meg erős akaraterővel. És szerintem ez megvan a nálunk szegényebb országokban, nálunk meg nincs. Itt mindenki keresni akar azonnal. Meg kell próbálni szerintem a játékra koncentrálni, és ha tényleg tehetséges a játékos, valószínű, hogy később meg fog belőle élni.
(Ja, ezt az utsó bekezdést a kérdés után nem úgy írtam, mint valami fociguru, magadra ne vedd, ezek az én szubjektív véleményeim, 1et lehet érteni velük, meg nyilván nem.)
Szóval, ha tényleg lenne nálunk egy igazi klasszis, akin az ifiben nem csak a saját edzőjének csillanna meg a szeme, és nem csak az újságírók csinálnlnak belőle jövő nagy tehetségét, akkor javulna a focink. Vannak olyan fiatal játékosok, akiknek minden mozdulatán látszik, hogy nagy jövö előtt állnak. De én Mo.-on nem nagyon látok ilyet.

"Only human" - Agent Smith

Pyrogate
Pyrogate [21950]
"sajnos vannak olyanok akik csak a bunyóért mennek ki ,és azt se tudják hogy ki játszik."
Légyszives áruld már el, hogy ezt miből vetted ki??? Mert én ettől mászok falra, az ilyen kijeltésektől, amikor az ember pontosan azt mondja, amit a SZAR MÉDIA hangoztat, és sajnos el is hiszik ezt az emberek!!!!!!!!!

"A legalapvetőbb hiányosság, hogy nincs egy klasszis focista sem nálunk. És ehhez nem kell pénz, meg infrastruktúra, meg szar se, hogy valaki jó játékos legyen!
Majd akkor lesz jó a magyar foci, ha játszani fog pár magyar Spanyolországban, vagy olaszban, de nem a tartalékban, hanem meghatározó játékosként a kezdőben!"

Tudod, Mo-n nagyon sok jó játékos van, de a gyerek már elfordulnak a focitól. Én pl. sokáig kurva jó fociztam, ma már labdába is alig tudok rúgni, el sem találom a kaput, mert abbahagytam. És láttam sok jó játékost, aki most mind inkább otthon tanul, mert abból MEGÉLHET. És ezt vedd komolyan, mert így van. Ha a kissrácot nem oktatják, képzik tovább, szar sem lesz belőle, és ehhez ügye pénz kell. Vagy várjuk, míg lesz egy jó játékosunk a semmiből????
És hogyan vigyék el a játékosokat SpanyolországBA, ha nem volt pénz a nevelésére, és a képzésre, és nincs egy jó játékos sem???? Az utánpótlás fontos, és ehhez sok pénz kell, meg SZAKMAI HOZZÁÉRTÉS (tudás). Ebből csak kettő hiányzik.

Szenvedély nélkül a foci halott.

Vissza

Fórumszabályzat