28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

digitalizálás



Írd ide hozzászólásod:

Dino
Dino [6086]
A videokártyán lévő DVI csatlakozó kimenet, a TFT monitorok komolyabb verzióin van hozzá csatlakozópár, és lényege, hogy digitálisan küldi a videokártya a jelet a monitornak.
Amúgy a video bemenettel is rendelkező kártyákat legtöbbször "VIVO" (video in, video out) megjelöléssel látják el. Ezeken hátul van S-video ki- és bemenet, és szoktak adni kompozit átalakítót is hozzá, így gyakorlatilag a video kimenetét rá lehet kötni (max. kell egy scart->kompozit átalakító).
A Windows Movie Maker emlékeim szerint csak WMV formátumba ment, ami nem feltétlenül a legjobb, de kezdetnek megteszi. A DivX és XviD tömörített video-formátumok jobb minőségűek, de szükség van a megfelelő encoderre a tömörítéshez (plusz a lejátszáshoz is a codec ott kell, hogy legyen a gépen).
ati2002
ati2002 [5661]
Yeah, a DVI - nek kellene lennie a kártyán (Digital Video Input - azt hiszem).

Próbáld meg a Windows Movie Maker-rel (lol, bár lehet hogy a 2-es már jobb)

---

Vissza

Fórumszabályzat