28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Túszdráma egy észak-oszétiai iskolában Oroszországban



Írd ide hozzászólásod:

Morello
Morello [5412]
Hát igen, ez valóban probléma.
Nem véletlenül nem nézek én tévét már több hónapja (na jó, az olimpiát meg a meccseket néztem hébe-hóba ). Pont belegondoltam, ha valaki ellopná a TV-nket, akkor lehet hogy több hétig észre se venném! Max arról, hogy nem lehet az újságokat a tetejére pakolni...
Shaq
Shaq [678]
Ha a csak a szélsőliberálisok néznék a programokat már rég nem lenne műsoron.

Only Easy Day was Yesterday!

Morello
Morello [5412]
Lehet hogy nem szereted, de ebben tényleg nagy jelentősége van a SZÉLSŐliberalizmusnak (most már nem zárójelbe írtam, hogy egyértelmű legyen! )
Shaq
Shaq [678]
Hát ez az amit nagyon nem szeretek. A modern kor szutykát rákenik a liberalizmusra. Értsd azokat a förmedvény műsorokat (Mónika & Balázzsal, Fókusszal köraltve és folytathatnám a sort sokáig) Ez teljesen nem azonos a liberalizmussal, csak ezt szajkózza a "másik oldal". Habár ezt a kifejezést gyűlölöm, oda-vissza. Aki érti megérti, amit akarok ezzel.

Only Easy Day was Yesterday!

Morello
Morello [5412]
Az idézettel teljesen egyetértek. Talán az eddig leírtakból kivehető volt (ha nem, akkor leírom most), hogy én nem vetem el a liberalizmust, csak annak a szélsőséges formáját. És annyit tettem hozzá, hogy azért csínján kell bánni vele, mert könnyen rossz irányba vezet. Bár tulajdonképpen mindez igaz a többi irányzatra is (konzervativizmus, szocializmus)
A szélsőliberalizmus csak azért jött elő, mert a médiában egyértelműen ez rendelkezik teljhatalommal.
Shaq
Shaq [678]
Akkor a szélsőt ne tedd zárójelben, mert sokan a végén csak mellékes dolognak veszik és a végén félreértik.
Másrészt nem teljesen úgy van ahogy írod. A szélsőliberalizmus már majdnem anarchia sok olvasatban. Én még anno sokat foglalkoztam mindkét témakörrel.
Az nem gond, ha valaki nem a liberalizmust érzi a magához legközelebb álló politikai eszmerendszernek, de ha azt valaki teljesen elutasítja, netalán valami szélsőséges, kártékony dolognak gondolja, akkor már baj van. Ugyanis minden demokratikusan gondolkodó emberben van egy adag konzervatívizmus, liberalizmus éa szociáldemokrácia is, kiben-kiben más arányban. De ha az egyik teljesen hiányzik, akkor már bajosan nevezhető az az illető demokratának. by "Ban Robert fórumozó"

Only Easy Day was Yesterday!

Morello
Morello [5412]
Ha figyeltél, nem véletlenül írtam úgy, hogy "(szélső)liberalizmus"!

"a liberalizmusnak legalább akkora szerepe van Európa megformálásában, mint a kereszténységnek"

Ebben igazad van! Nekem csak az a problémám, ill. az a felfogásom, hogy a liberalizmus felfogása már gyakorlatilag majdnem mindent elért, ami hasznára van a világnak ill. a felfogásnak. Valóban nagy szerepe volt az elborultan dogmatikus és vaskalapos felfogás feloldásában, megkönnyítésében. De épp ezért úgy gondolom, hogy a liberalizmusnak most már csak nagyon kis lépésekben szabadna haladnia, mert ezzel az ordas felfogással, ami manapság dívik (ezt nevezem én szélsőliberalizmusnak - drog legalizáció, melegházasság, stbstb) az már igen erősen a kárára válik a (morális) felfogásnak. És azért írtam zárójelbe a (szélsőt), mert manapság mindezt ugyancsak dívik általánsosságban a liberalizmushoz sorolni (vagy legalábbis ezt sulykolni), de én ezt szélsőséges dolognak tartom.
Shaq
Shaq [678]
Hát testvérem, a liberalizmusnak legalább akkora szerepe van Európa megformálásában, mint a kereszténységnek. Csakhogy itt Mo.-n vhogy szitokszó és bűn ha vki liberális ...
Nem az a liberalizmus, mint te amit leírsz ... óriási ferdítés és akkor szépen fogalmaztam meg a dolgot.

Only Easy Day was Yesterday!

Morello
Morello [5412]
"Ezért volt egy ajándék az emberiségnek a kereszténység eszméje, függetlenül attól, hogy ki mennyire hisz benne, mert olyan dolgokat tett az emberek elé, melyekre ők korábban nem is gondoltak, megteremtette az emberi szellem fejlődésének lehetőségét. "
"Ilyen eszme az iszlámok számára is létezik."

És nem csak az emberi szellem fejlődésének lehetőségét teremtette meg (most talán beszélhetünk általánosan a vallásról is, nem csak a kereszténységre leszűkítve), hanem egy alapot jelentetett meg. Egy olyan morális alapot, amelyre Európa felépült, és ami ma is létezik, minden európainak a tudatába beleépülve. Hiszen ettől vagyunk európaiak. Mert az egészségesen gondolkodó európai embert úgy nevelték, hogy a lopás, ölés az bűn, a házasságtörés is, jó dolog adni valamit a másik embernek, stb. Noha a média és a (szélső)liberális felfogás foggal-körömmel harcol, hogy ezt megsemmisítse vagy legalábbis elhalványítsa az emberekben (hajszold a pénzt és a hatalmat, dugj meg minden nőt, elvek és erkölcs nem számít), ezt valószínűleg nem fogja tudni kiölni, mert erre építkezünk, ez az alapunk. Ha igen, akkor az európai felfogás, mint olyan, megsemmisül.
És kis kitérővel itt említeném meg azt a kérdést (amiről talán már volt szó 1-2 topicban), hogy a kereszténység, mint eszme, belekerüljöne-e az EU alkotmányba. Nem azért kell belekerülnie, mert hogy itt a keresztények diktálnak, meg belőlük van a legtöbb, ez NEM vallási kérdés, hanem KULTURÁLIS kérdés. Azért kell belekerülnie, mert ez a felfogás határozza meg Európát, erre épült Európa.

Hasonló a helyzet az iszlámmal is. Azt kell megértenünk, hogy nem érthetjük meg őket! Ez egy külön világ, és a mi európai felfogásunk, világnézetünk nincs mindig összhangban az ő felfogásukkal. Ők nem a keresztény alapra építkeztek évszázadok óta, hanem más, nem kevésbé rosszabb vagy jelentéktelenebb alapra. És kik vagyunk mi, európaiak, hogy jobbnak tartsuk magunkat tőlük?? Attól hogy mi valamit elítélünk, vagy nem tartunk helyesnek, az nem jelenti azt, hogy nekünk van igazunk. Az ő felfogásukkal, gondolatvilágukkal, morális alapjukkal, az ő szempontjukból lehet hogy van más igazság is, mint amit mi hiszünk. Persze vannak globális dolgok, amelyek egyértelműen bűnösek és aljasok, világnézettől függetlenül (a - főleg ártatlan - emberélet ellen irányuló cselekmények, lásd terrorizmus). Ezt kéne megértenünk, toleránsabbaknak kell lennünk, mert nem csak a mi európai igazságunk létezik!
darkforce
darkforce [2151]
Habár többen könyörögve kérték tőlem, hogy ne szóljak bele ebbe a beszélgetésbe, én mégis úgy érzem, hogy jó lenne, amennyiben közzétenném kis gondolatmenetemet a világ rendjéről, teljesen csak általánosságban beszélve.

Először is elmondanám, hogy akik ismernek azok tudják, hogy annyira szimpatizálok a politikai szélsőségekkel mint amennyire utálom is őket. Így talán megpróbálhatok objektív véleményt írni a dolgokról.
Amint látom itt a legnagyobb kérdés a terrorizmus és az USA lett. Én magam részéről elutasítom a terrorizmust, elutasítom az arroganciát, de ezek jelenleg a világunk részei.

Ha belegondolunk egy kicsit, mindig is a halál, a szenvedés, a hatalmas háborúk voltak azok amelyek előrébb vitték az emberiséget. Hiszen a vetélkedés, versengés egymással egy olyan feszült helyzetet teremtett, melyben csak az az ország győzhetett, melynek társadalmi, gazdasági és technológiai berendezkedése előremutatóbb volt a többinél. Így pl. a 2. vh-ban, hogy egy gyenge példát említsek a Hitler féle németországnak a háborús működése megalapozta jóelőre a jövő számára azt a gazdasági berendezkedést, amely lehetővé tette, hogy ma is a világ élvonalában járjanak a németek. De egy még jobb példa erre az a hidegháború, melyben a kommunista - liberalista ellentét folytán olyan dolgokat fedeztek fel (pl. az űrkutatás során a műanyagok) melyek ma már alapvető részeit képezik életünknek. És mindezt csupán a vetélkedés az esetlegesen kitörő háború miatt tették.

Nos a mai helyzet már teljesen más. Itt a cél nem olyan egyértelmű, az egy oldalon harcolók közűl is mindenki mást mást akar. És az előbbi levezetésből talán érthető, hogy egy olyan háborúban, egy olyan konkurálásban, amelyben a cél az föld lakosságának megtizedelése, semmilyen hasznot nem fog élvezni a világ többi része. Elsősorban ezért itélem el mélységesen a terrorizmust, mely egy értelmetlen, hasztalan, ellencsapásra kényszerítő tevékenység, mely senkinek, de senkinek sem használ. Még akkor is ez a véleményem, ha esetleg egyetértek mondjuk az iszlámokkal. Márpedig én megtudom érteni, hogy miért teszik, de azt nem, hogy miért ezt teszik.

Talán elmondhatjuk, hogy az emberi szellem még nem fejlett annyira, hogy túl tudjon lépni ezen a koron. Hiszen nekünk lételemünk a háború, a halál, csak akkor tudunk újabb dolgokat felfedezni, ha valaki üldöz minket, különben megülünk a saját kis szemétdombunkon és várjuk a semmit.
Márpedig akármennyire is el akarják hitetni velünk, most egy sötét korban élünk, egy olyan korban ahol magunkat pusztítjuk és jelen állás szerint nem látszik semmilyen mód arra, hogy a civilizáció egy magasabb fokára lépjünk, nem látszik megoldás arra, hogy az ellenségeskedést egy másik kultúrával félretegyük, az pedig nem mutat semmi hajlandóságot arra, hogy az embertelen módszereit felfüggessze.
Ez egy patthelyzet és nem csak a nyugati keresztény világ és az iszlám világ között, hanem ide tartozik ez az orosz eset is, amelyről nem mellékesen a topic is szól.
Kissé talán túlságosan is egyénként gondolkodok, de egy bűn akkor is bűn marad, ha azt néhány terrorista végzi el egy nép nevében, vagy ha azt egy nép végzi el néhány ember nevében. A felelősöket persze nehezebb megtalálni az egyik esetben, de a múltat már nem lehet megváltoztatni.
És ezért olyan veszedelmes ez a mai világ, mert az emberek nem tudnak belegondolni abba, hogy mi fog történni, mit fognak gondolni majd akkor, amikor mindazt amit tenni akarnak meg is teszik. Egy arab ember miért nem gondol vajon arra, hogy amikor repülőgéppel belerepül a WTC-be, akkor mennyi szenvedést, mennyi fájdalmat okoz és miért azokat bünteti, akiknek semmi közük az egészhez.

Kicsit ugyan eltértem a dolgok menetétől rövid filozófiai levezetésemben, de szeretném még ezt folytatni.
Az emberek általában nem szeretnek semmit sem csinálni, amire nem kényszerítik őket, vagy nem látnak semmi érdeket abban, hogy megtegyék. Ezért tartunk most is itt, mert sokak akik hatalmi helyzetben vannak a saját érdekeiket teszik mindenek elé, nem pedig egy olyan megoldást választanak, amely alapján a jövőt biztosítani lehetne. Félreértés ne essék, nem a világbékéről beszélek, és nem gyártok apokaliptikus elméleteket a jövőről. Csupán azt mondom, amit látok. A tömegnek kell egy vezér, ami lehet egy személy, lehet egy eszme és a tömeg ez alapján cselekszik.
Ezért volt egy ajándék az emberiségnek a kereszténység eszmélye, függetlenül attól, hogy ki mennyire hisz benne, mert olyan dolgokat tett az emberek elé, melyekre ők korábban nem is gondoltak, megteremtette az emberi szellem fejlődésének lehetőségét. Az egy másik dolog, hogy nem kellett sokat várni ahoz, hogy egyes emberek ezeket a szavakat elferdítsék és saját malmukra hajtsák a vizet.
Ilyen eszme az iszlámok számára is létezik. Pontosan ugyan nem tudom, hogy ez mit is tartalmaz, de azt tudom, hogy nincs benne olyan rész, amely a keresztények kiírtását tartalmazza. Az, hogy ezeket a hangokat hallatják az arab vezérek, az annak köszönhető, hogy ők is elferdítik a szavakat, melyeket az eszme tartalmaz és egy teljesen más cél érdekében küldik előre az embereket.

De hogy mi is ez a teljesen más cél ? Hatalom? Vagy csak egyszerűen az emberi degeneráltság műve ? Azt mindenki döntse el maga =)



Bocsánat, hogy kicsit zűrzavaros vagyok néhány helyen, direkt ködösen akartam, meg egyébként is fáradt vagyok már nagyon ... =)

WarGaming forever ! http://wargamer.hu

Vissza

Fórumszabályzat