28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

RTS vs. Körökre osztott stratégia



Írd ide hozzászólásod:

Mephisto
Mephisto [5959]
Ha már így kritizáltad az RTS-eket, válaszképpen egy hasonlóan komoly választ adok:

A körökre osztott stratégiában van bőven időd gondolkodni, de az RTS-ek azért olyan jók, mert mindezt valós időben, egérkattintgatással kell megoldani, ezért gondolkodtató, egérkattintgató és jó stratégiai játék egyben. De ez nem mindegyikre igaz, télleg vannak adrenailn pumpáló RTSnek álcázott akció-játékok, de az RTS-ek gyöngyszemei a stratégiáról szólnak, nem a vad kattintgatásról.

Tehát a rosszat akarnék mondani, azt mondanám, hogy a körökre osztott stratégiák az RTS-ek tutorial vagy school módjának felelnek meg.
Ez persze nem igaz, mondom, csak hasonló ellenérvet mondtam...

Az az igazság, hogy valóban több stratégiai érzék kell egy körökre osztotthoz, de akkor ezt mondd, és ne az RTS-eket alázzad porig....

"A bölcselet csupán költészete azoknak, mikről még nincsen fogalmunk" M.I.

Vissza

Fórumszabályzat