Sajnos barátom itt te tévedsz a huszárságot illetően:
ugyanis a huszár, az mindenütt a világon könnyülovas, a lengyel szárnyasok nem igazán huszárok voltak /csak a nevük!/, inkább az ulánusok és a vértesek /osztrák és francia példára/ ötvözete.
A huszárság alapvetően magyar találmány.Az 1711-ben végleg megbukott Rákóczi szabadságharc után gróf Bercsényi Miklós Franciaországba, a szövetséges Napkirály /Louis d'Or, azaz XIV Lajos/ oltalmába menekülve alapitotta az első nem magyar, azaz francia huszárezredet /emiatt még Napoleon bizonyos huszárezredeiben is magyar mintáju copfokat hordtak a katonák!/, aztán terjedt el a könnyülovasság egyik formájaként /a másik a cheveaux légére, magyarosan svalizsér volt/ egész Európában a XVIII században, a hagyományos sujtásos mentével.
Si vis pacem, para bellum!
