Ezektől a jaj megbasz a rendőr mert részeg vagyok nem kell félni, nem tudom milyen gyökér találta ki de nálunk is elterjedt legenda.
Azt csinálsz amit akarsz, szabad ország, ha részegen akarsz sétálni megteheted, közterüleren alkoholt fogyasztani tilos asszem, tehát elvileg sörözve nem szabad az utcán végigmenni, vagy valami ilyesmi, de ha már bebasztál akkor nem csinálhatnak semmit

max tényleg detox vagy ilyesmi, de azt gondolom csak akkor lehet ha beleegyezel/nem vagy magadnál.
A 18 év alattiakat meg persze hogy szinte mindenhol kiszolgálják, senki sem veszi komolyan ezeket a szabályolat, nincs is sok értelmúk.