Az Aeterna Noctis 2D-s, kézzel rajzolt világában a klasszikus fény és sötétség harcába csöppenünk bele. A Sötétség Királyát irányíthatjuk a harcban, Aeterna trónjának visszaszerzéséért. Főszereplőnk a világuk teremtőjének átka miatt állandó csatát vív a Fény Királynőjével.
Az Aeterna Noctisban 16 pályán keresztül próbáljuk visszanyerni nem csak a trónt, hanem elveszett erőnket és képességeinket is. Ehhez több, mint 100 -féle különböző ellenségen és 20 bosson kell átverekednünk magunkat, emellett pedig titkokat fedezhetünk fel és rejtvényeket oldhatunk meg.
Az Aeternum Game Studios fejlesztésében készült, kézzel rajzolt 2D metroidvania PC-re, PlayStation 5-re, Xbox Series X/S-re jelent most meg, a PlayStation 4-es és Nintendo Switch verzió kicsit még várat magára.
