28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Don-kanyar Emlékjáték



Írd ide hozzászólásod:

Pras
Pras [5492]
A CSAPATOKBAN SZEREPLŐ EGYSÉGEK LÉNYEGESEBB JELLEMZŐI
Az egységek információinál a lényegesebb dolgokat lefordítottam, hogy annak is érthető legyen, akinek esetlegesen gondjai vannak az angol ezen szegmensével. Nem mintha nehéz szöveg lenne, de biztos, ami biztos.
Mindamellett elég pongyolán fűzögettem hozzá a dolgokat, ha van valakinek kérdése, nyugodtan szóljon. Ha valakinek a csapatában olyan egység van, ami itt nem szerepel, az szintén szóljon, de holnap úgyis magam is utánanézek. (Pölö a Pz.IV még nincs itt)

- Egy puskás szakasz, a parancsnoki rajon kívül 3 puskás rajjal rendelkezik. Minden raj 11 főből áll, fegyverzetük zömmel Mannlicher típusú ismétlőpuska, illetve egy géppisztoly és egy golyószóró. A sorozatlövésre képes kézifegyverzet hiánya általánosan jellemzi a magyar hadsereget, a géppisztolyokból kevés van (Itt minden raj rendelkezik eggyel), golyószóróval pedig bár minden raj el van látva tudtommal a háború elejétől már, ez nem kompenzálja az oroszok rövid lőtávon mutatott tűzerőfölényét, illetve a 31M golyószóró nem tüzel hevederből. A csapatok regulárisak (magyarul, sem nem zöldfülűek, sem nem elitcsapatok, vagy veteránok. Képzett, sok harci tapasztalattal nem bíró csapatok. A valóságban természetesen az utat végigküzdötték a Donig, de a feltöltések miatt "átlagoltam" a tapasztalati szintet.), pihentek és nyugodtak. Molotov-koktélokkal megpakoltam őket.

- Nehézgéppuska. 2000 méterig tüzelhet, körülbelül egy kilométeren effektív a tüze. Nyolc kezelő működteti. Ha egy ember híján mindenkit kilőnek mellőle, a géppuskát már nem lehet elmozdítani onnan. Minden más lényeges ott a képen.

- Földből és fából kialakított géppuskafészek. A kezelők csak oldalfegyverrel vannak felszerelve. (Frommer 37M)

- Toldi könnyűharckocsi, 40mm-es lövegével T-34-esekre finoman szólva is kétesélyes vadászgatni.

- 3,7cm pct. ágyú. Azt hiszem, T lőszerrel is el vannak látva pár darabbal, így abba a hitbe ringathatjátok magatokat, hogy valamire mégiscsak használhatóak, khm...

- 81mm-es aknavető, aranyos jószág, jóval túlélte a világégést. Élőerő ellen igazán hasznos, ezenkívül ködgránátokkal is el van látva.

- 20mm-es nehézpuska, szintén ismerős lehet a régebbi játékból. Infókat róla lásd pár hozzászólással lejjebb.

Vissza

Fórumszabályzat