28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Don-kanyar Emlékjáték



Írd ide hozzászólásod:

LordMatteo
LordMatteo [29425]
Faja képek!

Amúgy az általad leírt tankgyártási technika a teljes újrafelhaználás ékes példája!

Milyen jó lehetett, összedobták a tankot, fél óra múlva hozták vissza roncsként, hogy vazze csináljátok megint

A kibaszás társas játék, sose feledd.

konrad
konrad [13085]
LM! De legalább ott volt nekik helyben a nyersanyag: ruszki hk. 10 perc alatt kilőve, vár míg elül a csata, visszavontat a gyárba, pikkpakk beolvaszt, majd 15 perc legyárt, putyilov elvtársak hozzáadva, oszt irány a Mamajev kurgán! Idióta kraut meg csak csodálkozik, hogy honnan a faszból van ezeknek ennyi technikájuk!

Egyébként nagy szenyák voltak itthon is: a Székesfehérvár-Zámoly környéki csatatérről még 45. őszén is szedték-vontatták a kilőtt magyar-német haditechnikát. (Kurva jó, hogy számszerűségében és terület nagysága szerinti harci intenzitásban és időtartamban itt voltak a keleti front harmadik legnagyobb páncélos ütközetei, de egy deka német technika nem maradt. Köszönhetően az elvtársaknak.) Szóval az egyik öreg szemtanúnk mesélte, hogy 2-3 T34/85 egymás után kötöttek és azokkal vontatták árkon-bokron-szántóföldeken keresztül a Tigriseket, Panthereket, lelőtt repülőgépeket stb. Mindent levittek a lovasberényi vasúthoz, onnan le Dunaújvárosba és a Dunán lehajózva lopták ki a vasat az országból...

Kilőtt ruszki technika 1945. január végén Székesfehérváron, a Konrad III hadművelet ideje alatt, amikor német kézre került (újból) a város és környéke.

Temérdek kilőtt és vegyes haditechnika 1945 nyarán Székesfehérváron, a Zámolyi utcában.

Átvedlett t-34

Ami "maradt nekünk": egy magyar PzIVH torony védő lemeze. A hk. a 2. m. kir. pc. hadosztály tankja volt.

...és amit láthattunk volna: kilőtt ruszki Valentine páncélos Zámoly határában, 1945. júniusában. Öreg barátunk, Moór Laci bácsi készített néhány fotót (a másikat - amikor egy kilőtt JgdPz IV L/70-en ül - előkeresem), addig ITT olvashattok egy Vele készült interjút, amit még (megboldogult roncsoldalos) szerkesztőkoromban hoztam le!









Vissza

Fórumszabályzat