LM! De legalább ott volt nekik helyben a nyersanyag: ruszki hk. 10 perc alatt kilőve, vár míg elül a csata, visszavontat a gyárba, pikkpakk beolvaszt, majd 15 perc legyárt, putyilov elvtársak hozzáadva, oszt irány a Mamajev kurgán!

Idióta kraut meg csak csodálkozik, hogy honnan a faszból van ezeknek ennyi technikájuk!
Egyébként nagy szenyák voltak itthon is: a Székesfehérvár-Zámoly környéki csatatérről még 45. őszén is szedték-vontatták a kilőtt magyar-német haditechnikát. (Kurva jó, hogy számszerűségében és terület nagysága szerinti harci intenzitásban és időtartamban itt voltak a keleti front harmadik legnagyobb páncélos ütközetei, de egy deka német technika nem maradt. Köszönhetően az elvtársaknak.) Szóval az egyik öreg szemtanúnk mesélte, hogy 2-3 T34/85 egymás után kötöttek és azokkal vontatták árkon-bokron-szántóföldeken keresztül a Tigriseket, Panthereket, lelőtt repülőgépeket stb. Mindent levittek a lovasberényi vasúthoz, onnan le Dunaújvárosba és a Dunán lehajózva lopták ki a vasat az országból...
Kilőtt ruszki technika 1945. január végén Székesfehérváron, a Konrad III hadművelet ideje alatt, amikor német kézre került (újból) a város és környéke.
Temérdek kilőtt és vegyes haditechnika 1945 nyarán Székesfehérváron, a Zámolyi utcában.
Átvedlett t-34
Ami "maradt nekünk": egy magyar PzIVH torony védő lemeze. A hk. a 2. m. kir. pc. hadosztály tankja volt.
...és amit láthattunk volna: kilőtt ruszki Valentine páncélos Zámoly határában, 1945. júniusában. Öreg barátunk, Moór Laci bácsi készített néhány fotót (a másikat - amikor egy kilőtt JgdPz IV L/70-en ül - előkeresem), addig
ITT olvashattok egy Vele készült interjút, amit még (megboldogult roncsoldalos) szerkesztőkoromban hoztam le!