28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Hearts of Iron 2 Doomsday - Pogessor Mod



Írd ide hozzászólásod:

Baracklekvár
Baracklekvár [1795]
Üdv!

Az első ötletedet sajnos jó eséllyel nem fogjuk kezelni, leginkább amiatt, mert egy igen összetett módon lehetne csak megoldani, nem ér annyit sajnos az egész. Nem támogat ilyesmit a játék motorja, csak amolyan kerülőúton lehetne kezelni, akkor is csak előre definiált tengeri egységre, mely ha elsüllyed valahol az angol partoknál idő előtt, akkor nem történik végül semmi.

Hitler elleni merénylet... A minap hosszasan beszélgettem fejlesztőtársammal, hogy mit lehetne csinálni az Oster merénylettel.. Rájöttünk, hogy végtelen sok kimenetele lehet, melyek közül ha csak egyet nem csinálunk meg, az látványosan béna.
Pl.: Göring magához ragadja a hatalmat, minden megy tovább, Weimari összeomlás, meg kell szűnnie a birodalomnak, s egy másik németországnak kell ugyanakkor létrejönnie (pl., hogy ne létezhessenek SS nevű egységek), valószínűtlen, de akár a tábornoki kar is csinálhatna puccsot, stb... Borzasztó bonyolult. Még azt nem is említettem, hogy mi van, ha valakivel Németország közben háborúban áll.
Mindezt azért írtam le, hogy bemutassam, egy alapvetően békeidei szituációban is nagyon nehéz ezt kezelni - főleg mivel a játék bedrótozott eseményei nagyrészt Hitlerhez is hozzá vannak kötve. Ha Hitler nincs, nincs semmi... Ha mindezt még hozzávesszük ahhoz, hogy a '44-es merényletben két katonai szövetséggel háborúban áll Németország, akkor még szebb a helyzet... És ugye a játék megadja a lehetőséget, hogy mi van, ha csak az egyik blokkal áll háborúban? Mi van, ha Két blokk harcol a Szovjetunió ellen...
És mindezek után említed még a kémelhárítást, a kémfőnököt... Hát, nem merünk hozzákezdeni... Még Osternek sem merünk nekiállni, nemhogy Stauffenbergnek...

Sajnos nem tartom kizártnak, hogy ilyen nagyobb volumenű projekteket, mint a németek által megnyert világháború utáni rendezés, Hitler többféle módon elért eltüntetése, stb. csak a 3. rész megjelenése után fogjuk csinálni - reméljük abban a lehetőségeink és kezeink nem lesznek majd ennyire megkötve.

Vissza

Fórumszabályzat