1. Uradat, Istenedet imádd és csak neki szolgálj!
Na miből idéztem?
Ezek szerint szegény bennszülött mégse juthat el a mennybe.
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Vallások
Az a bennszülött úgy él, hogy mindennap áldozz az isteneinek, de ha törődik és szereti a körülötte élőket akkor ő jó ember. Ő elnyeri az örök élet ajándékát. Én nem azért hiszek Istenben mert belém nevelték, mert tanulok hittant. Sokat foglalkoztam ezzel a kérdéssel és eljutottam arra a pontra, hogy van Isten. Átfuttattam ezeket a dolgokat az agyamon és beláttam. És én boldog vagyok így. Úgy érzem, hogy Jézus egy követendő példa mindenkinek a Földön. És Isten nem gépeket teremtett, hogy benne higgyünk, hanem gondolkodó lényeket, a maga mintájára (lélek) és megadta a szabadságot, hogy abban higgyünk amiben akarunk. És ha rendszeresen foglalkozol ezzel a témával, eljutsz oda, hogy van Isten.
Tucsok
Azt is elmondod, hogy egy buddhista vagy egy afrikai bennszülött hogyan tudja betartani a Tízparancsolat azon részeit, amik szigorúan tiltják pl más istenek imádatát?
Cseppet sem zavar, hogy a te hitedet semmi olyan nem támasztja alá, amit ne mondhatna a magáénak egy olyan, aki egészen másban hisz? Pont annyi alapja van a kereszténységnek is, mint a szcientológiának vagy a Jedi Egyháznak. Azon kívül, hogy ezt nevelték beléd, miből gondolod, hogy neked van igazad?
Cseppet sem zavar, hogy a te hitedet semmi olyan nem támasztja alá, amit ne mondhatna a magáénak egy olyan, aki egészen másban hisz? Pont annyi alapja van a kereszténységnek is, mint a szcientológiának vagy a Jedi Egyháznak. Azon kívül, hogy ezt nevelték beléd, miből gondolod, hogy neked van igazad?
i tell it like it is, cause im a bold figure
Hát most ne nevess ki mert én keresztény vagyok és ebben hiszek.
Szóval ő az aki öröktől fogva van. Akit nem teremtett senki, a mozdulatlan mozgató. Aki megteremtette a világot (nem kell erre a világra gondolni, hanem elég egy sejtre is amiből ez az egész kialakult). Ezt megteremtette és figyel. Nem szól bele a világ történéseibe, de nem hagy magunkra mert szeret minket. (||Madách Imre: "a gép forog, az alkotó pihen...") Ő az aki mindig ott van melletted, soha nem hagy magadra. (Ezt olvassátok el, egy rövidke kis történet)
De amúgy a kersztény vallás szerint mindegy, hogy hindu, buddhista vagy iszlám vagy. Ha jó ember vagy a "mennybe" kerülsz. Egy bennszülött afrikai honnan is hallhatna Jézusról ? Lehet, hogy egy héten megöl 3 másik táborból lévő bennszülöttet, hogy megvédje a családját, de attól még ő nem rossz ember, attól még a mennybe kerül.
De csak ajánlani tudom, hogy olvasgassátok a Bibliát, az választ add mindenre. Nem az egyházat kell figyelni, az már megbukott. A Szentírás a keresztény vallás alapja. Megmutatja, hogyan élj jó emberként.
Szóval ő az aki öröktől fogva van. Akit nem teremtett senki, a mozdulatlan mozgató. Aki megteremtette a világot (nem kell erre a világra gondolni, hanem elég egy sejtre is amiből ez az egész kialakult). Ezt megteremtette és figyel. Nem szól bele a világ történéseibe, de nem hagy magunkra mert szeret minket. (||Madách Imre: "a gép forog, az alkotó pihen...") Ő az aki mindig ott van melletted, soha nem hagy magadra. (Ezt olvassátok el, egy rövidke kis történet)
De amúgy a kersztény vallás szerint mindegy, hogy hindu, buddhista vagy iszlám vagy. Ha jó ember vagy a "mennybe" kerülsz. Egy bennszülött afrikai honnan is hallhatna Jézusról ? Lehet, hogy egy héten megöl 3 másik táborból lévő bennszülöttet, hogy megvédje a családját, de attól még ő nem rossz ember, attól még a mennybe kerül.
De csak ajánlani tudom, hogy olvasgassátok a Bibliát, az választ add mindenre. Nem az egyházat kell figyelni, az már megbukott. A Szentírás a keresztény vallás alapja. Megmutatja, hogyan élj jó emberként.

Tucsok
Na és mi az az Isten??????
We are the Universe... Observing itself... Observing itself... Destroying itself...
De te mivel magyarázod a világ keletkezését ? Mert vissza lehet vezetni, hogy ősrobbanás, de azok az anyagok honnan lettek ? Ezt nem lehet a végtelenségig folytatni, hogy ez ebből lett, az meg abból... kell lennie valaminek, ami nem következik másból. Vagyis egy mozdulatlan mozgató. Az az Isten
Csak végig kell gondolni.
Ezt nem lehet egy perc alatt megérteni, ehhez el kell jutni gondolkodásban.
Csak végig kell gondolni.
Ezt nem lehet egy perc alatt megérteni, ehhez el kell jutni gondolkodásban.Tucsok
Ezt mind egyedül sikerült kipréselned magadból? Pedig már kezdtem azt hinni, hogy ma megtudom végre, mikor és kik találták fel a homoszexualitást. Meg azt is, hogy miért vitathatatlan, univerzális igazság a Biblia, illetve miért logikusabb egy rakás ókori sámánnak hinni, mint a modern tudománynak.
De nem.
De nem.

i tell it like it is, cause im a bold figure

Man literally too angry to die
Könyörgöm írd le! Érzem, közel a megvilágosodás.
i tell it like it is, cause im a bold figure
Írjam?
Ha tényleg érdekel akkor leírom de abból ítélve, hogy úgy teszel mintha a gondolatmenetemet folytatnád és közben elferdíted nem úgy néz ki mintha érdekelne
.
Ha tényleg érdekel akkor leírom de abból ítélve, hogy úgy teszel mintha a gondolatmenetemet folytatnád és közben elferdíted nem úgy néz ki mintha érdekelne
.Man literally too angry to die
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]