Fórum » Nem számítástechnikai témák
Vallások
Márpedig akkor nem fogom elhinni, hogy nem Isten teremtette az univerzumot. Azért magamat az értelmesebb egyének közé sorolom, tehát maradjon a hangsúly a "nekem"-en. Szeretem a tudományos dolgokat, mindig is érdekeltek az univerzumról szóló dokumentumfilmek. A lényeg, hogy vizuálisan is látni akarom, hogy hogyan keletkezett ez az egész és ahhoz kérek magyarázatot. Így már könnyebb felfogni. Egyébként meg nem állítottam olyat, hogy fel fogják fedezni a világegyetem keletkezésének titkait. Ott van az a fránya "ha".
Senki nem fogja józan paraszti ésszel felfogható módon elmagyarázni neked az univerzum keletkezését, mert nem lehet. Ha olyan magyarázat kell, amit felfoghat a putriból kirángatott analfabéta is, akkor ott van az Isten. A tudományt nem lehet a végtelenségig egyszerűsíteni.
"De addig - sajnos, vagy nem sajnos, ezt döntse el mindenki magában - létezik egy mindenek felett álló lény, akit Istennek hívunk."
Aham, addig létezik. Ezt szerencsére nem kell bizonyítani, ez az alapeset. Hogy miért? Hát, mert azt mondták.
"De addig - sajnos, vagy nem sajnos, ezt döntse el mindenki magában - létezik egy mindenek felett álló lény, akit Istennek hívunk."
Aham, addig létezik. Ezt szerencsére nem kell bizonyítani, ez az alapeset. Hogy miért? Hát, mert azt mondták.
i tell it like it is, cause im a bold figure
Nem feltétlenül tenné azt mindenki. Csak a nagyon elvetemült hívők. De azok alapjában véve reménytelen esetek már most is.
Ha egy teljes tesztsorozatot lejátszanának nekem, komplett magyarázattal (nem holmi tudományos bizbasszal, hanem józan paraszti ésszel felfogható nyelven), amiben bizonyítják, hogy biza ez tényleg így van, akkor elismerem, hogy nincs Isten és az univerzum, a Föld úgy keletkezett ahogy. De addig - sajnos, vagy nem sajnos, ezt döntse el mindenki magában - létezik egy mindenek felett álló lény, akit Istennek hívunk.
Ha egy teljes tesztsorozatot lejátszanának nekem, komplett magyarázattal (nem holmi tudományos bizbasszal, hanem józan paraszti ésszel felfogható nyelven), amiben bizonyítják, hogy biza ez tényleg így van, akkor elismerem, hogy nincs Isten és az univerzum, a Föld úgy keletkezett ahogy. De addig - sajnos, vagy nem sajnos, ezt döntse el mindenki magában - létezik egy mindenek felett álló lény, akit Istennek hívunk.
Azt már bebizonyította a tudomány, hogy vízből nem lehet bort varázsolni, meg azt is, hogy az emberek nem támadnak fel 3 nap után. Dehát ugye ezek csodák, úgyhogy mit sem számít. Ha 100%-os bizonyossággal megállapítanák, hogy hogyan keletkezett az univerzum, a vallásos emberek pont telibeszarnák és mantráznák tovább a kis hiedelmeiket.
i tell it like it is, cause im a bold figure
Racionálisan nézve ezt az egészet (itt a fórumon!), most úgy őszintén, előrébb fogsz jutni?
Én elhiszem, hogy egyesek vannak olyan okosok, hogy kisujjból megmondják, hogy Isten kamu. De ez egy igen vakmerő dolog.
A vita csak akkor fog lezárulni, ha a tudomány képes lesz 100%-osan bizonyítani a világunk és az univerzum keletkezését, vagy ha eljön a második advent.
Én elhiszem, hogy egyesek vannak olyan okosok, hogy kisujjból megmondják, hogy Isten kamu. De ez egy igen vakmerő dolog.
A vita csak akkor fog lezárulni, ha a tudomány képes lesz 100%-osan bizonyítani a világunk és az univerzum keletkezését, vagy ha eljön a második advent.
ennyi erővel kukába a filozófiával is, úgyse jutunk vele előrébb.
I wish I could have known about the view from halfway down
Vki számolja ki, hogy mekkora periódusonként jön újra és újra ez a téma. Lerágott csont. Senki nem fog előrébb jutni, mert léteznek önfejű ateisták és léteznek flúgos hívők is. Lehet filozofálgatni az élet keletkezéséről, meg a Mindenhatóról, de kétlem, hogy bárki innen olyan aggyal rendelkezzen, amivel fel tudná fogni ennek az egésznek a jelentőségét. A Világ keletkezéséről van szó, nem pedig egy legóból készült halálcsillagról... Ha az okosok szerte a Földön nem tudják, hogy hogyan keletkezett a mi kis sárbolygónk, akkor majd biztos ti fogjátok megmondani a tutit.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]