Tucsok
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Vallások
Ezt előtte olvasd el #1245
Nagyon elkanyarodtunk az eredeti témától. Tehát még egyszer kérdezném mi a mindent vivő érv hogy csakis a biblia az igaz és van valóságalapja míg minden más könyvnek és elméletnek nincs. Azt kérem hanyagoljuk hogy mert bele van írva, mert mindegyik könyvbe "bele van írva." Hallgatlak.
Nem, tisztában vagyok vele, de abban az időben nem olyanok foglalták el az egyházi tisztségeket, akik alkalmasak lettek volna rá. Úgy hívják, hogy simónia. Pénzért vették a tisztségeket...
Tucsok
A keresztes hadjáratok azért voltak hogy kiküldjük Európából a földnélküli lovagokat és ne raboljanak sehol, szerinted miért volt az a legfőbb szlogene a hadjáratoknak hogy bűnbocsánatot kap mindenki aki részt vesz benne? Azt meg már meg sem említem hogy a selyem út Jeruzsálemen ment keresztül...
Amúgy a papi erőszakot leginkább Amerika "térítéseire" értettem ahol remélem nem kell elmondanom hogy térítettek....
Amúgy a papi erőszakot leginkább Amerika "térítéseire" értettem ahol remélem nem kell elmondanom hogy térítettek....
Chef : -You shouldn't have done that Stan. / Stan: -Why? / Chef: -Because now it's on!
Biztos elkárhozott a lelkük.
A földi javak, amiket itt a földön szereztek, semmit nem értek, mert azokat ugye nem vitték magukkal a halál utánra.
És ha jól emlékszem olyat sem állítottam, hogy a keresztes hadjáratok dicsőséges tettek voltak az egyház részéről vagy bármi más amit helytelenül tettek. A keresztes hadjárat, ugye csak a szent föld "felszabadítása" mögé volt bújtatva, közben ezreket mészároltak le. Az egyház undorító volt, pl a gyermekek hadjárata (asszem az volt a 4.)... De nem ez alapján kell megítélni a keresztényeket. Elég nagy melléfogás.
A földi javak, amiket itt a földön szereztek, semmit nem értek, mert azokat ugye nem vitték magukkal a halál utánra.
És ha jól emlékszem olyat sem állítottam, hogy a keresztes hadjáratok dicsőséges tettek voltak az egyház részéről vagy bármi más amit helytelenül tettek. A keresztes hadjárat, ugye csak a szent föld "felszabadítása" mögé volt bújtatva, közben ezreket mészároltak le. Az egyház undorító volt, pl a gyermekek hadjárata (asszem az volt a 4.)... De nem ez alapján kell megítélni a keresztényeket. Elég nagy melléfogás.
Tucsok
Nos, sokat nem tudok őseink vallásáról, de azt biztosan kétlem hogy katolikus vallásunk lett volna
Amúgy amennyi erőszakot és rosszat tettek a "nagykeresztény" papok ahhoz képest "isten" nem igazán büntette meg őket, na de ebbe ne is mennyünk bele.
Amúgy amennyi erőszakot és rosszat tettek a "nagykeresztény" papok ahhoz képest "isten" nem igazán büntette meg őket, na de ebbe ne is mennyünk bele.
Chef : -You shouldn't have done that Stan. / Stan: -Why? / Chef: -Because now it's on!
Ha jól tudom (és tényleg javíts ki ha tévedek) de amennyire tudhatják a történészek, mindvégig egy isten hívők voltak az őseink.
Tucsok
magyarság gyökereiben ott van a kereszténység
ez igaz, viszont akkor az ősgyökerekben meg bizonyára egy másik vallás...
ez igaz, viszont akkor az ősgyökerekben meg bizonyára egy másik vallás...

Chef : -You shouldn't have done that Stan. / Stan: -Why? / Chef: -Because now it's on!
Köszönöm, hogy emelted a topik szintét a hozzászólásoddal. Te is nagy bölcsességet írtál be, gratulálunk.
De te csak a mi állításunkat tudod cáfolni, a saját véleményed nem tudod alátámasztani...
Amúgy, ha ennyire nem tetszik a katolikus hit, "el lehet menni"
. A magyarság gyökereiben ott van a kereszténység. Szent István, Himnusz... sokáig lehetne sorolni...
De te csak a mi állításunkat tudod cáfolni, a saját véleményed nem tudod alátámasztani...
Amúgy, ha ennyire nem tetszik a katolikus hit, "el lehet menni"
. A magyarság gyökereiben ott van a kereszténység. Szent István, Himnusz... sokáig lehetne sorolni...Tucsok
Szerintem most fejezzük be mert ezt már nem lehet bírni. Ennyi baromságot öszehordani, bazdmeg, ehhez tehetség kell. Már a fejem is belefájdult. Igen, létezik Isten, a hívők beszűkült kobakjában és ott is fog maradni, mert egy jó nagy történelmi átbaszást sikerült elhinniük.
ÁMEN.
ÁMEN.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]