Ha elmondhatom a véleményemet, szerintem a legfontosabb az, hogy mindenki a lehető legteljesebb életet élje lelki/szellemi értelemben, és el tudja magát helyezni a világban, és el tudja magában helyezni a világot. Akinek valamilyen valláson keresztül vezet ehhez az út, azt ezért nem szabad kicikizni. Saját szűklátókörűségét bizonyítja az, aki ezt teszi. De ez fordítva is igaz: a vallásos embernek is el kell fogadnia, hogy az, hogy ő hisz valamilyen - az emberi érzékekkel érzékelhetetlen - dologban, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy az objektíve is egy "abszolút igazság" (nem csak az ő lelki harmóniájának igazsága), amit mindenkinek be kell látnia, és el kell fogadnia, mint a "dolgok valós működési rendjét".
Nekem ez erről a véleményem. Megjegyzem, gyakorló ateistaként és technikai értelemben véve is kereszteletlen pogányként. Valamint gyakorló biológusként. És ráadásként: 16 (lassan 17) évnyi black metal hallgatás után
De eszembe nem jutna bárkit is lenézni pusztán a hitéért, míg becsületesen és egyenes gerinccel él.
Endure. In enduring, grow strong.