„A tanítómesterem egy macska volt. Tőle tanultam meg a jelenben élni.”
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Vallások
Itt a pont...
Nem akarok itt a nagy megmondó ember lenni, csak szerényen szólnék hozzá, de azért vegyétek már észre, hogy parttalan a vita! Úgysem fogja senki meggyőzni a másikat a maga igazéról, és csak személyes ide-oda mondogatásba torkollik/torkollott az egész.
Ha elmondhatom a véleményemet, szerintem a legfontosabb az, hogy mindenki a lehető legteljesebb életet élje lelki/szellemi értelemben, és el tudja magát helyezni a világban, és el tudja magában helyezni a világot. Akinek valamilyen valláson keresztül vezet ehhez az út, azt ezért nem szabad kicikizni. Saját szűklátókörűségét bizonyítja az, aki ezt teszi. De ez fordítva is igaz: a vallásos embernek is el kell fogadnia, hogy az, hogy ő hisz valamilyen - az emberi érzékekkel érzékelhetetlen - dologban, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy az objektíve is egy "abszolút igazság" (nem csak az ő lelki harmóniájának igazsága), amit mindenkinek be kell látnia, és el kell fogadnia, mint a "dolgok valós működési rendjét".
Nekem ez erről a véleményem. Megjegyzem, gyakorló ateistaként és technikai értelemben véve is kereszteletlen pogányként. Valamint gyakorló biológusként. És ráadásként: 16 (lassan 17) évnyi black metal hallgatás után
De eszembe nem jutna bárkit is lenézni pusztán a hitéért, míg becsületesen és egyenes gerinccel él.
Ha elmondhatom a véleményemet, szerintem a legfontosabb az, hogy mindenki a lehető legteljesebb életet élje lelki/szellemi értelemben, és el tudja magát helyezni a világban, és el tudja magában helyezni a világot. Akinek valamilyen valláson keresztül vezet ehhez az út, azt ezért nem szabad kicikizni. Saját szűklátókörűségét bizonyítja az, aki ezt teszi. De ez fordítva is igaz: a vallásos embernek is el kell fogadnia, hogy az, hogy ő hisz valamilyen - az emberi érzékekkel érzékelhetetlen - dologban, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy az objektíve is egy "abszolút igazság" (nem csak az ő lelki harmóniájának igazsága), amit mindenkinek be kell látnia, és el kell fogadnia, mint a "dolgok valós működési rendjét".
Nekem ez erről a véleményem. Megjegyzem, gyakorló ateistaként és technikai értelemben véve is kereszteletlen pogányként. Valamint gyakorló biológusként. És ráadásként: 16 (lassan 17) évnyi black metal hallgatás után
De eszembe nem jutna bárkit is lenézni pusztán a hitéért, míg becsületesen és egyenes gerinccel él.
Endure. In enduring, grow strong.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]