A katekizmus szerint csak Jézus Krisztus Egyháza az üdvözítő, de nem csak ez által üdvözülhetsz. Ehhez elöször Istenben, nem mint szivatózó humor-Heroldban, hanem egy olyanban, aki felsőbbrendő ennél a világnál, és segít rajtad, ha hiszel benne és az ő 'területére' kerülsz halálod után.
A kerszténység és minden vallás egyfajta hatalmon nyugszik, mert kell vezetőség, csakúgy nem működne minden (gondolj az iskolákra és a külhoni magyarjaink támogatására)
Nehéz kérdés a vallás, sok a vita tárgya, de százból kilencvennyolc ember elfogadja hogy van Isten.
"A bölcselet csupán költészete azoknak, mikről még nincsen fogalmunk" M.I.