Piccolo, ha létezne kérdésfeltevő verseny, biztosan dobogós helyezést érnél el! A lehető legjobb kérdéseket tetted fel.
"-Ha az Armageddon ilyen közel van, akkor mit kéne tenni?"
Igazából már mások is feltettek hasonló kérdéseket előtted kb. 2e évvel (Luk 3:10-14; ApCsel 2:37-38; 16:25-31).
Hogy ma mit kellene tenni? Az első és legfontosabb: közel kerülni Jézus Krisztushoz, és elfogadni őt, mint Megváltót. Egyedül ő az, aki átmenthet bennünket az eljövendő új világba.
A halálával egyedül Ő szerzett jogot erre. (Ján 3:16) Úgy kerülhetek hozzá közel, ha minél többet olvasok róla, megismerem az életét, beszélek hozzá, figyelem válaszait a különböző élethelyzetekben, és megpróbálok úgy élni, ahogy Ő élt. Ha van egy barátom és sok időt töltök el vele, akkor egy idő után elkezdek rá hasonlítani, átveszek tőle tulajdonságokat, szokásokat. Ki kell hogy rajzolódjon bennünk Krisztus jelleme. Semmit nem viszünk magunkkal erről a világról, még a testünket sem, csak a jellemünket. Új testet fogunk kapni (Fil 3:21), de a jellem cseréjéről nincs szó a Bibliában. Eltűnik génjeinkből a bűnre való hajlam, de a jellemünk, a személyiségünk megmarad. Ennek a jellemnek itt a Földön kell tökéletesre csiszolódnia, jónéhány próbán átmennie, míg végül alkalmassá válik az Új Földön való életre. (Máté 5:48; Jakab 1:2-5) Ha valaki tökéletlen jellemmel kerülne oda, ahol csak tökéletesek élnek, előbb-utóbb kellemetlenül kezdené magát érezni és elkívánkozna onnan. Pedig onnan hova mehetne jobb helyre? Jakab előbb idézett szakaszában le van írva, hogy nem vagyunk magunkra hagyva ebben a fejlődésben, Isten minden segítséget megad, csak kérni kell. Igenis lehet szólni Istenhez, nincs szükség semmilyen betanult imákra, ő nem egy beszédhang által vezérelhető számítógép. Értékeli az őszinteséget, még akkor is, ha azok nem éppen szalonképes módon vannak elétárva. Kár lenne színészkedni, úgyis látja, hogy mi van a szívben (Zsid 4:12-13). Keresni kell hasonló gondolkodású emberek közösségét. Szükség van olyan barátokra, akikkel közös az alap, hogy legyen, akivel meg tudom osztani gondjaimat, akik imádkoznak értem és erősítenek a csüggedés idején, de más téren is számíthatok rájuk és ők is énrám (Gal 6:1-2). Azt javaslom, hogy ha még nem lenne, szerezz be egy saját Bibliát, amit bármikor elővehetsz. Nem fontos az elejéről olvasni, bár a Teremtés könyve nagyon lebilincselő tud lenni. Ami kizökkenthet az olvasásból pl. a nemzettségtáblázatok. Ezeket nyugodtan át lehet ugorni. Ha Károli fordítású Bibliát olvasol, akkor zavarhat a régies szövegezése, hozzá lehet szokni, de ha nem megy, akkor olvass új fordítású Bibliát, pl. Ref. egyh. által kiadottat. Olvasd először pl. Jézus életét a 4 evangéliumban, aztán olvashatod Pál és a többi apostol leveleit is. Ha a végidei próféciák érdekelnek, akkor ott van Dániel könyve, Jelenések könyve, és a próféták az Ószövetségben. Ez elsőre meglehetősen kemény eledel
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]