-A tökéletesség nem érhető el a személyiség változása nélkül.
Ez valóban így van, de csak itt a Földön van lehetőség a változtatásra, mert még Jézus eljövetele előtt lezárul a kegyelem ideje, és elhangzik a következő mondat: "A ki igazságtalan, legyen igazságtalan ezután is; és a ki fertelmes, legyen fertelmes ezután is; és a ki igaz, legyen igaz ezután is; és a ki szent, szenteltessék meg ezután is." (Jel 22:11). Jézus bemutatta, hogyan lehet már itt a Földön bűn nélkül élni. A kb. 4000 év alatt elkorcsosult emberi testet kellett magára öltenie. Teljesen ember volt, levetette isteni tulajdonságait( Fil 2:5-7; Zsid 2:17). Kísérthető volt, amit Sátán meg is tett, de nem bűnözött ( Zsid 4:15). A hitből élt, amit Atyjától kapott. A csodák, amik kísérték, annak voltak köszönhetők, hogy Atyjával szoros kapcsolatban állt, és imája mindig meghallgatásra talált. Ő maga szólította fel az embereket, hogy "legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes" (Máté 5:4
. Ha nem lenne rá lehetőség itt a Földön, akkor nem mondta volna. Ha elolvassátok Jézus hegyibeszédét (Máté 5. - 6. - 7. fejezetei), akkor megtudhatjátok, mit jelent a tökéletesség. Ha jellembeli hiányosságokkal lehetne Isten országába jutni, akkor először is felmerül a kérdés, hogy mégis, hol a határ? Másrészről Istent érhetné az a vád, hogy elnézi a bűnt, és szükségessé válna, hogy legyen valamiféle tisztítótűz, ami "csírátlanít" mielőtt átlépjük a "zsilipet". Ez R.K. találmány, és semmilyen alapja nincs a Bibliában.
-Akkor Isten megosztja velünk a végtelen hatalmát??
Nem leszünk istenek, de sokkal jobban fogunk hozzá hasonlítani, mint most. Isten az embert a saját képére teremtette. És csak kevéssel tette kisebbé önmagánál. (Zsoltárok 8:5-7). Ez azt jelenti, hogy önálló, alkotni tudó, gondolkodó lények vagyunk, gazdag érzésvilággal. Isten a gyermekeinek tekint bennünket, és mint szülő, mindent megtesz, hogy meglegyen mindenünk. Meg is lesz, ebben biztos vagyok, semmiben nem lesz hiányunk. Nem hiszem, hogy Isten titkolózna bizonyos dolgokat illetően, de ha mégis, én elfogadom, mert Ő jobban tudja. Egy dolgot kell alapul venni: Isten nem önző. A Biblia szerint Isten a szeretet (1Ján 4:16), és az igazi szeretet az adni tudásban teljesedik ki. Ő mindent azért tesz, hogy adhasson. Az embert, és minden más teremtményt azért teremtett, hogy legyen, akinek adhat.
-Az uccsó téma meg szerintem inkább nevelés kérdése. Ha a gyerek el tudja választani az igazságot a valóságtól, akkor nem fogja fejbelőni az osztálytársát.
Így van, nevelés kérdése lenne, csakhogy a legtöbb szülő ezt a megtisztelő feladatot átruházza a TV-re, sz.gépre, egyéb közösségi befolyásokra. Bódé anyuka etet, TV-apuci meg nevel. Sátán ezt a végsőkig ki is használja. Ismeri az emberi agy képességeit. Minden, amit az ember lát, hall, szagol, ízlel, tapint, érez, azt elraktározza, maradék nélkül. Ezekből az információkból építi fel ismereteit, véleményét, ezek alapján hoz döntéseket. Ott van benned pl. a legelső számítógépes játék élménye minden effektjével, ott van benned az összes
Fórum » Nem számítástechnikai témák
Vallások
Piccolo:
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]