Az első tower defense meg is volt tegnap. Nem mondanám, hogy túlságosan összetett dolog. A lényeg, hogy egy épület tetejéről figyelünk egy utcát, amelynek a végében a megvédendő erőd áll. Van egy kezdő pontszámunk, amiért embereket (íjászok, puskások) lehet pakolni a tetőkre, illetve barikádok lehet állítani és fejleszteni az utcán. A templomosok több hullámban támadnak, először kisebb csoport gyalogos, utána már nagyobb tömegben, végül már tetővel ellátott faltörő kos is. Az ellenfelek leölésével lehet pontokat gyűjteni, amit két hullám között lehet erősítésre költeni. Ezio közvetlenül is tud lövöldözni (igen nagy hatékonysággal), a leölt ellenfelek után pedig felszedhető a loot. Ugyancsak Ezio tud ágyúzást is rendelni, tömegoszlatás céljából, illetve főleg a faltörő kos ellen. Ez persze nem korlátlan, egy csík töltődik fel folyamatosan, ahogyan a Brotherhood esetében a többi bérgyilkos bevetésekor.
Nem tudom, később mennyivel lesz összetettebb a dolog, még csak egyszer kellett csinálni. Azért remélem, csak mértékkel adagolja a játék, bár úgy tudom, később akár egy másik mester bérgyilkost is ki lehet jelölni az egész irányítására, de ebben nem vagyok biztos.
Den építés még nem volt, igaz nem is haladok gyorsan a sztoriban, inkább csak szaladgálok a városban, megmászom az elérhető tornyokat, gyűjtögetem, amit lehet. Ami viszont nagyon tetszett, hogy az utcán sétálva előfordulhat, hogy egy bérgyilkos orvul meg akar támadni, így erre is oda kell most már figyelni. Az új eszköz, a hookblade pedig elég hasznos szerkezet, mind a tetőkön közlekedés, mind pedig a harc során.
Fórum » Beszélgetés a játékokról
Assassin's Creed: Revelations
Nálam is kötelező vétel, de ez azért megnyugtató ez a hsz.
Majd ha odaérsz akkor a tower defenses védőjátékról meg Des építgetős részeiről is írhatnál egy keveset mert az "igazi" újdonságok ezek. Aggódom is miattuk egy kicsit, hogy mennyire (nem?) illenek bele a játékba.
Majd ha odaérsz akkor a tower defenses védőjátékról meg Des építgetős részeiről is írhatnál egy keveset mert az "igazi" újdonságok ezek. Aggódom is miattuk egy kicsit, hogy mennyire (nem?) illenek bele a játékba.Igaz, hogy még csak néhány órát játszottam a játékkal, de egyelőre nem igazán értem a fanyalgókat. Rosszabb szerintem semmivel nem lett a Revelations, mint az elődök, az meg nem csoda, ha egy idő után, már nem lehet olyan nagyot ugrani a fejlődésben, mint korábban, mindennek van határa. Amitől azonban eddig jó volt az AC sorozat, az most is jelen van.
A játék elején az első részből ismerős Masyaf városában kezdünk (ez elhíresült Digic Pictures féle trailer jelenetei is leperegnek, meglapozva a hangulatot), ami már a templomosok kezén van. Ez lényegében az oktató résznek felel meg, ahol fel lehet frissíteni az irányítással kapcsolatos emlékeket, de ez a veteránoknak nem lesz gond. A harc még mindig nagyon könnyű. Az első fejezet egyből a dolgok közepébe vág , van benne harc, erőd megmászás, célpont követés, és egy jó kis üldözéses rész lovaskocsikkal. Mindeközben pedig szakad a hó, nagyon hangulatos. Megmaradtak a teljes szinkronizációhoz szükséges másodlagos feladatok is, ennek örültem.
Ezio ugyan megöregedett, de még mindig nagyon formában van, bár nem bírja már annyira a gyűrődést. Az elején volt is egy olyan rész, hogy miután felmászott egy erőd falára, ahol egy őrt kellett hátulról leszúrnia, előtte megjegyezte, hogy régen ez sokkal könnyebben ment. De azért még megoldotta.
A következő helyszín már Konstantinápoly, ahol megállapítható, hogy a grafika talán fejlődött is valamennyit, PS3-on legalábbis szerintem szebb, mint a Brotherhood volt. Konstantinápoly színvilága eleve sokkal élénkebb, mint az eddigi városoké, biztos ez is számít, de olyan, mintha a textúrák felbontása is nagyobb lenne, a víz pedig például soha nem volt ilyen élethű.
A Desmond féle részek elég érdekesek, talán nem árulok el vele nagy titkot, hogy a Brotherhood végén kómába került, most pedig az Animusba van beragadva, a célja pedig az onnan történő kijutás. Nem tudom, ez majd mennyire illik majd bele a játékmenetbe, egy kicsit furcsa.
Összességében azonban szerintem nem lesz itt semmi gond, ez a rész is méltó a sorozat hagyományaihoz.
A játék elején az első részből ismerős Masyaf városában kezdünk (ez elhíresült Digic Pictures féle trailer jelenetei is leperegnek, meglapozva a hangulatot), ami már a templomosok kezén van. Ez lényegében az oktató résznek felel meg, ahol fel lehet frissíteni az irányítással kapcsolatos emlékeket, de ez a veteránoknak nem lesz gond. A harc még mindig nagyon könnyű. Az első fejezet egyből a dolgok közepébe vág , van benne harc, erőd megmászás, célpont követés, és egy jó kis üldözéses rész lovaskocsikkal. Mindeközben pedig szakad a hó, nagyon hangulatos. Megmaradtak a teljes szinkronizációhoz szükséges másodlagos feladatok is, ennek örültem.
Ezio ugyan megöregedett, de még mindig nagyon formában van, bár nem bírja már annyira a gyűrődést. Az elején volt is egy olyan rész, hogy miután felmászott egy erőd falára, ahol egy őrt kellett hátulról leszúrnia, előtte megjegyezte, hogy régen ez sokkal könnyebben ment. De azért még megoldotta.
A következő helyszín már Konstantinápoly, ahol megállapítható, hogy a grafika talán fejlődött is valamennyit, PS3-on legalábbis szerintem szebb, mint a Brotherhood volt. Konstantinápoly színvilága eleve sokkal élénkebb, mint az eddigi városoké, biztos ez is számít, de olyan, mintha a textúrák felbontása is nagyobb lenne, a víz pedig például soha nem volt ilyen élethű.
A Desmond féle részek elég érdekesek, talán nem árulok el vele nagy titkot, hogy a Brotherhood végén kómába került, most pedig az Animusba van beragadva, a célja pedig az onnan történő kijutás. Nem tudom, ez majd mennyire illik majd bele a játékmenetbe, egy kicsit furcsa.
Összességében azonban szerintem nem lesz itt semmi gond, ez a rész is méltó a sorozat hagyományaihoz.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 22:42
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2569]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
