28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Mit játszottál végig legutóbb? Értékeld!



Írd ide hozzászólásod:

-T0ng-
-T0ng- [1675]
Nekem is nagyon tetszett annak idején az The Bureau: XCOM Declassified. A kor és a játék hangulata nagyon rendben volt, és az XCOM-ra jellemző harcrendszert is nagyon jól sikerült beleültetni. (kifejezetten hamar el lehetett vérezni, ha nem taktikáztál jól)

Ami nekem nagy szívfájdalmam volt, hogy ez nem az az XCOM volt, amit eredetileg bejelentettek. Az egy sokkal nyitottabb világnak készült, igyekeztek egy kis X-Aktás nyomozást is belecsempészni. Hozzáteszem a korai videókon az is látszott, hogy kevésbé lett volna taktikus a játékmenet.

Tudom kevés rá az esély, de én az rendes XCOM mellett szívesen látnék egy Bureau folytatást is.
CarRoy
CarRoy [338]
The Bureau: XCOM Declassified

Ahogy itt olvastam pár embertől, ők nem voltak elájulva a játéktól, de azt kell, hogy mondjam én azért elégedetten álltam fel előle. A történet olyan amilyen, klisés, ráadásul egyik hihetetlen dologból csöppenünk egy másikba, amit a főbb szereplők képesek szinte mindenféle meglepődés nélkül lereagálni.
A 60-as évek Amerikája hangulatos atmoszférát varázsolt; korhű kisvárosokban, farmokon és természetesen idegen létesítményekben is kószálhattunk; tetszett, hogy általában ez az átmenet a pályák közben ment végbe. Igaz, a földönkívüli építmények egy idő után elveszítették a varázsukat, mivel elég egykaptafás lett a kidolgozásuk. A XCOM bázis különösen elnyerte a tetszésem, tényleg élőnek hatott, ahogy a mezei NPC-k mellett elhaladva épp az aktuális eseményekről társalogtak. A különböző olvasnivalók, hanganyagok inkább a beleélést próbálták segíteni, mintsem hogy túl informatívak legyenek, hisz sosem ezekből derültek ki az eget rengető dolgok. Az NPC-s, feleletválasztós beszélgetések sem világmegváltóak, az elmúlt bevetésünk kihatásairól cseveghetünk a főbb karakterekkel. Néhol adta volna magát, hogy a válaszadásnak komolyabb kihatása is legyen a történetre, de nem így történt; ez sajnos így egy kihagyott ziccer lett a készítők részéről.
A játék sava-borsát persze maga a harc adta. Embereink 4 kasztból kerülhettek ki, amik kellően elkülönültek egymástól. A fejlődési rendszer kicsit takarékosra lett véve, mert míg mi 10-es szintig haladhattunk, társainknak csak 5-ig juthattak el. Fegyverből és passzív bónuszt adó hátizsákból viszont tengernyi opció akadt. Veteran fokozaton vágtam bele a játékba, de az első komolyabb bevetésen azt hittem meg is bántam eme döntésem. Lehet a rutintalanság miatt, hisz nem túl sok taktikai-TPS-sel játszottam még, de a harcrendszert rendesen szokni kellett. Aztán, ahogy fejlődött a csapat és új képességek nyíltak meg, sokkal gördülékenyebb és élvezetesebb lett az egész harc. Azért a kihívás később sem tűnt el, mindig akadtak komolyabb összecsapások, rázósabb szituációk. Néhány helyen (például, mikor 2 Sectopod megjelent egyszerre vagy 2 adagban ránk küldtek 3 elit Muton-t kísérőkkel) kissé fel is ment a pumpa, mert önkénytelen szopatásnak éreztem, hisz a taktikázást felváltotta a káosz és az össze-vissza rohangálás. Szóval jókat mosolyogtam az olyan kommenteken, hogy néhány ember röhögve (és gondolom mellette becsukott szemmel) végigszántotta ezt a fokozatot. Persze a nehézségre kicsit rátesz a mesterséges intelligencia felemássága :az ellenségét rendben találtam, de a társaim olykor hajmeresztő baromságokat voltak képesek kivitelezni és földre kerülni emiatt; azért egy "hold/stay" parancs igazán elfért volna nekik, mert a kijelölés ellenére olykor elkolbászoltak a helyükről. Elsőre az is zavaró volt, hogy a képességek elnyomásához és embereink pozicionálásához kerülgetni kell a fizikai akadályokat, valamint hogy a futás és fedezésekbe bújás egy gombra került, ami a harc hevében bizony akadályozó tényező lehet. Azért ez utóbbi dolgok megszokhatók, de egy kifinomultabb irányítással ki lehetett volna ezeket küszöbölni.
Összességében számomra kellemes kikapcsolódás volt a játék, igaz csiszolhattak még volna rajta, mert közel sem lett tökéletes. Még az is lehet, hogy a jövőben az XCOM: Enemy Unknown-nak is adok egy esélyt ezen a játékon felbuzdulva. Csak jókat hallottam arról a játékról.

Vissza

Fórumszabályzat