28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

PlayStation 4 nyereményjáték - a játék menete [hozzászólások]



Írd ide hozzászólásod:

Barthezz
Barthezz [54697]
Hát de ezt tudtam először kirakni az első 4-5 betű alapján. Meg hát megjelent PS-re is, még ilyen speciális gitár kontroller is ha jól tudom, volt hozzá, szóval nah, azért kötődik a PS-hez, még ha nem is kizárólagosan.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

balays82
balays82 [14276]
A Guitar Hero, mint a PlayStationhöz kapcsolódó megfejtés. No comment.

Kutaragi szerintem is jó ötlet volt, kellett a megfejtéséhez az ihlet, ami kinek előbb, kinek később jött meg, illetve ezek szerint van, akinek egyáltalán nem is.
Barthezz
Barthezz [54697]
Az első 5 betűnél még én is játékra tippeltem, nálam mondjuk a Guitar Hero volt a várt megfejtés, mert sorra az első szó betűit raktátok ki. Aztán amikor jött az első oda nem illő betű, nagyot néztem. De aztán tényleg mákom volt a ráérzéssel. Főleg ez annak a fényében volt remek, hogy addig soha nem hallottam a nevét.

Amúgy jó ötlet volt végül Ken Kutaragit választani, így nehezebbé vált a feladat és picit talán megszórta a mezőnyt, hogy ne legyen a játék végén mindenki 10 pontos.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Dino
Dino [6085]
Műhelytitok: az elején még gondolkodtunk, hogy "Gran Turismo" vagy "Ken Kutaragi" legyen a megfejtés, az első 5 betűt direkt úgy raktuk ki, hogy azok alapján még mindkettő lehetett volna.
Barthezz
Barthezz [54697]
Az első kvízkérdésben adott válaszaimra már nem emlékszem, de a többi egész biztosan jó.

Amúgy erre a betűkirakósra tényleg ráéreztem ezek szerint, mert ugyanígy a "Playstation atyja" kifejezést ütöttem be google-be és azonnal ki is dobta a nevet, ami tökéletesen illett az addig kitett 7-8 betűre. Egyrészt a betűk alapján látszott, hogy ez tuti vmi japán név lesz, másrészt próbáltam úgy gondolkozni, ha nekem kellene a helyetekben összeállítanom a feladatot, én mire kérdeznék rá. Hát bejött.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Dino
Dino [6085]
Játékunk eddigi része éjfélkor lezárult, ezúton is köszönjük mindenkinek az eddigi részvételt. Örülünk, hogy a többségnek tetszett a játék menete - igyekeztünk minél összetettebb és érdekesebb rendszert kitalálni a pályázathoz, a kisebb-nagyobb hibákból meg tanultunk egy esetleges későbbi hasonló alkalomra.
Külön köszönjük a fórumozók türelmét is. Őszintén szólva nagyon tetszett, hogy pörög a fórum, még ha a mennyiség néha a minőség rovására is ment (oké, talán többször, mint néha ), és reméljük, ha nem is marad ennyire aktív, de valami megmarad az elmúlt három hét lelkesedéséből a későbbiekre is.

Szerdáig (február 11.) összesítjük a pontokat, ellenőrizzük, hogy ki tett eleget a feladatoknak maradéktalanul, és kihirdetjük a kvízbe jutó négy játékost is.

Addig is a helyes megoldások:
(Belinkeltem mindenhova egy-egy lehetséges forrást is.)

1. hét
Hány példányt értékesítettek a legelső PlayStation konzolból?
a. 94,2 milliót
b. 100,2 milliót
c. 102,5 milliót
d. 106,6 millió

Melyik évben jelent meg Japánban a PlayStation 2?
a. 1999.
b. 2000.
c. 2001.
d. 2002.

Melyik rendezvényen jelentették be a PlayStation 3-at?
a. Tokyo Game Show 2004
b. Tokyo Game Show 2005
c. E3 2005
d. E3 2006

2. hét
Melyik neves rendező készített reklámfilmet a PlayStation 2-nek?
a. David Lynch
b. Ethan Coen
c. Martin Scorsese
d. Tim Burton

Melyik konzol használt először Blu-ray meghajtót?
a. PlayStation 1
b. PlayStation 2
c. PlayStation 3
d. PlayStation 4

Melyik játékhoz NEM volt köze a PS4 fő tervezőjének az alábbiak közül?
a. Crash Bandicoot
b. Gran Turismo
c. Marble Madness
d. Uncharted: Drake's Fortune

3. hét
Mikor indult el a PlayStation Network?
a. 2005-ben
b. 2006-ban
c. 2007-ben
d. 2008-ban

Magyarországi boltokba kerülésekor mi volt a PSP ajánlott fogyasztói ára?
a. 68990 Ft
b. 71990 Ft
c. 74990 Ft
d. 77990 Ft

Milyen színű volt az első PlayStation játéklemezeinek alja?
a. arany
b. ezüst
c. kék
d. fekete
(Érdekesség: igazából nem volt funkciója a fekete lemeznek, leginkább az az indoklás található a neten, hogy jól néz ki, ill. könnyen megkülönböztethető, ha nem eredeti a korong - igaz, később már kapható lett fekete színű írható CD is...)

7. feladat (YouTube video)
12300 - A The Swapper bemutatóban 54 másodpercnél jelent meg a kód egy PS4-esre írva.

8. feladat (hírekben lévő betűk)
Az alábbi betűk kerültek egy-egy hírbe (ebben a sorrendben): A, T, R, I, G, E, K, A, U, N, K
A helyes megfejtés pedig "a PlayStation atyja", Ken Kutaragi volt (ezt mindenki eltalálta, aki küldött be megfejtést erre a pontra).

Vissza

Fórumszabályzat