Az a baj, hogy ez még egy 24 részes évadban elfért volna, de itt most 6 rész alapján fogják meghozni a nézők a döntésüket. Ha nem érik el a kívánt nézőszámot és ratinget, nem lesz 2. évad. Ebbe a 6 részbe pedig egy ilyet ennek tükrében betenni óriási felelőtlenség. Új rajongókat nem szereznek ezzel, ők vélhetően a rész negyedénél, vagy még a cold openingnél kinyomták ezt. A gyíkember megjelenése már ott botrányos és komolytalan volt, B-kategóriás horrorokat idézett. A régi fanoknál még ugyan ez belefér, de kezdek félni, hogy hasonlóan hullámzó színvonalra lesznek csak képesek, mint az utolsó évadoknál...
Amúgy a Mulder - Scully poénokkal semmi baj nem volt valóban (ezek mentették meg a részt a 0 ponttól), csak meg kellett volna tölteni normális, értékelhető tartalommal az ezen kívüli jeleneteket is...
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"