Az RTL 2-n és a Cool-on van egyszerre reklám, ráadásul ugyanaz a reklámblokk megy le. Nyilván kivitelezhetetlen, hogy így legalább az egyik adón ne mondat vagy jelenet közepén jöjjön a reklámblokk, de itt valóban az ötlet kitalálóját kellene bedobni egy zombihorda közepére... A Rosewood reklám pedig elég lett volna fél percig, bár én a sorozat forgalmazói helyében csak olyan feltételekkel adnám el, hogy nem rakhatnak be más logót a tv-adó logóján kívül, nem vághatják meg az adott részt (stáblistát is kötelezően le kellene adni, hahó! filmek esetén is!), és maximum két reklámblok lehetne, kizárólag az eredeti amerikai vetítésben szereplő helyeken. Illetve a következő rész promóját nem adhatnák le a reklámblokk alatt, csak amikor az epizódnak vége. Most egy összefüggő szál esetén ez mekkora gáz lenne már? De az RTL ebbe is szarik egy nagyot.
Alapelvem, hogy filmet, sorozatot a fenti okok miatt tv-ben nem nézek, az X-Aktákat tényleg csak a nosztalgia miatt akartam így nézni, de rendesen szétcseszte az RTL bagázs...
Amúgy a lehető legnegatívabb ilyen "élményem" még anno a LOST alatt volt, ahol bár a sorozatot netről néztem, de minden részt megnéztem egy ideig másodszorra, szinkronosan az RTL-en is. Itt a 12-es karika érdekében kivágták a 3. évad zárórészének érzelmi tetőpontját, ami a teljes sorozat top5 jelentében benne van (amikor Jack nekiesik benne és pépesre veri). Itt határoztam el, hogy sorozatot, filmet a tv-ből ezek után soha, akkor sem, ha korábban láttam már. A stáblista levágása pedig szintén borzasztóan idegesít, az is szerves része egy filmnek.
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"