28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Új gép és bővítés - tippek és tanácsok



Írd ide hozzászólásod:

Peace
Peace [28933]
Most azért jó pár évig nem akarok ilyenre gondolni! Egy jó videokártyát szeretnék év végén aztán kussolok.
goodboy007
goodboy007 [9204]
A Zen 4 már új slot-ot kap ősszel, búcsúzik az AM4. Persze ha a core szám lesz jövőre kevés, akkor még bővíthetsz 5800X3D-re akkor már -remélhetőleg- jó áron.
Prevgen 12/16 magosnak visszont gaming szempontból tényleg nincs sok értelme, fejlődött évről-évre annyit az IPC, hogy a current gen 600-as CPU-ja jobban muzsikál játékokban, mint az előző gen csúcsa, emellé olcsóbb is.
3600X > 1700X/2700X
5600X > 3900X/3950X

És ha nagyot durran a Zen 4, akkor remélhetőleg marad a tendencia és érdemesebb lesz akár 7600X-et venni, mint 5800X3D-t/5900X-et/5950X-et.
Persze most annyiban más lesz a helyzet, hogy a DDR5-re váltás plusszban drágítja majd a platformot.
Peace
Peace [28933]
Új fejhallgatóhoz kaptam USB-USB-C átalakító kábelt és meglepődve tapasztaltam, hogy még mindig volt hova dugni hátul. Pedig van eszköz rajta bőven. Remélem kiszolgálja még a következő processzort is, ha úgy alakul pár év múlva!
goodboy007
goodboy007 [9204]
Arról nem olvastam, Ph!-n a Tomahawk-ot istenítik és az ugyan jónak tűnik, de az Aorusról is csak pozitívat visszajelzést találtam és pl. az MSI-n kevés a hátsó USB-port, meg talán vrm-ben is gyengébb valamivel, árban meg kb. ugyanannyi a két lap.
Meg aztán 2008 óta csak Giga deszkám volt -szám szerint három- és sose volt velük semmi problémám, úgyhogy ilyen téren bízom a márkában.
Peace
Peace [28933]
Én is azzal szemeztem egy ideig, de aztán végül MSI MPG B550 GAMING PLUS lett belőle, mert ez volt a boltban, ahol a procit is vettem.
goodboy007
goodboy007 [9204]
Sok vacilálás után végül eladtam a 3080-ast és vettem egy 3070 Ti-t helyette, a különbözet egy részéből pedig a lentebb említett Gigabyte B550 Aorus Elite V2 deszkát.
Lassan vége az ETH-bányászatnak a PoS-ra átállás miatt, 1440p-re pedig bőven elég nekem a 3070Ti is, ráadásul viszonylag jó áron el tudtam adni (480k-ért vettem ősszel és most 20k-val olcsóbban vitték el), úgyhogy így minimális ráfordítással/ingyen tudok egy sokkal ésszerűbb fejlesztést végrehajtani.
A változatosság kedvéért ez is EVGA FTW3, furcsa, hogy egy éven belül már ez a harmadik, szinte ugyanolyan kinézetű, mégis más típusú kártyám .

Utóbbi egyelőre ment a polcra, de mivel nem hiszem, hogy jelentősen esne az ára, ellenben az benne van, hogy a mindenféle negatív tényező miatt nőjön, ezért jobbnak láttam megvenni, a kövi hónapban az új CPU-k kijövetele után pedig eldöntöm, hogy ártól és teljesítménytől függően 5800X3D vagy 5700X lesz-e a lakója.

Vissza

Fórumszabályzat