Most fejeztem be a 2. epizódot, viszont most már kimondottan frusztráló, hogy nincs scavenger karakterem. Hiába megyek vissza freeplay-ben a küldetésekre, szinte egy minikitet mindegyiken ott kell hagynom scavenger híján. Az open world HUB-ok szintén tartogatnak jópár olyan kyber bricket, amit hiába látok és vennék fel, scavenger nélkül nem szerezhető meg. A sztori szerint előrehaladva legkorábban a 6. epizód végén kaphatnék scavengert, addigra viszont már brutális mennyiségű sztori küldetés és helyszín gyűlne össze, az amúgy sem rövid játékidőt pedig ez már nagyon durván megdobná, hogy akkor kellene ennyi helyre visszamennem. Ez kimondottan kicseszés a LEGO alkotóitól azon játékosok irányába, akik szigorúan időrendben szeretnék letudni a cselekményt.
Szóval arra gondoltam, hogy mielőtt folytatnám a 3. epizóddal, belekezdenék most a 7.-be, aminek az elején elvileg meg kell kapnom Rey-t, aki scavenger. Viszont ezután szeretnék visszatérni az időrendhez és a 7. epizód folytatása helyett ekkor kezdeném el a 3. epizódot. Ilyet lehet, engedi a játék? Vagy nyitott sztoriszálból nem lehet kilépni, amíg be nem fejezem? Ha engedi a játék, akkor egyszerre két sárga útjelzőm is lesz és két felvett fősztorim? Nem akadnak ezek össze? A másik kérdésem, ha ezt meg lehet csinálni, akkor amikor újra elérek a 7. fejezethez, azt tudom-e resetelni a sztori tekintetében, hogy az időrend megtartása érdekében az elejétől kezdhessem és ne ott, ahol Rey megszerzése után abbahagytam? Mert ilyen opciót sehol sem láttam, ami a sztorit visszaviszi. Maguk a sztoriküldetések újrázhatóak, a hozzájuk kapcsoló HUB-okon játszódó sztori viszont úgy tűnik, hogy nem (azaz csak új mentési slot nyitásával, de akkor meg nyilván ugrik a teljes progress-em és minden begyűjtött dolgom...).
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"