Most elkezdtem az Episode 3-at és hát elég összecsapott volt az eleje. Több jelentős részt, ahol vártam volna, hogy akciózhassak, letudtak egy pár másodperces cutscene-nel. Annyi felesleges random űrcsata van a játékban, itt most a film ezzel nyit, lett volna végre helye is, erre már eleve Grieves hajóján kezdek. Aztán Dooku legyőzése után a filmekben volt még egy jó hosszú kergetőzés a droidokkal, egy első összecsapás Grieves-szel, majd kényszerleszállás a Coruscanton, ebből sem volt játszható semmi... Bezzeg az már igen, hogy sétáljak be a Jedi Tanácsba jelenteni. Aztán jött a Grieves-szel való végsó összecsapás Pau Cityben, ebből pedig teljesen kihagyták azt a részt, amikor Grieves egy géppel nyomul, Obi-Wan meg egy gyík hátán. (Ettől függetlenül ez volt még így is a legélvezetesebb, legtöbb fázisú bossfight eddig a játékban és Pau City is zseniálisra sikeredett, egy az egyben egyezik a filmben látottakkal minden, a több emelet igen látványos a kanyonban). Itt tartok jelenleg, Anakin árulása és a 66-os parancs előtt hagytam abba, innen szeretném már egy részletben letudni a sztorit, mert a film is innentől nagyon pörög megállás nélkül.
Ami viszont már egyre jobban zavar a játékmenetben, az a kontroller B gombjának több funkciója a jedik és a protokol droidok esetén. Az a baj, hogy a paneleket és párbeszédeket a B-vel kell aktiválni, de a jediknél ugyanez a gomb a lebegtetés, míg C3PO-nál a kettészakadás. Minden 10-ből 9 alkalommal, amikor panelt vagy párbeszédet aktiválnék, kettészakítom C3PO-t vagy fellebegtetem a jedikkel a környező tárgyakat. Elég, ha a pöttyintésnél csak egy leheletnyivel hosszabb időre nyomom meg a gombot... Ez már tényleg nagyon idegesítő.
Ami szintén zavaró, hogy sajnos a mission-beli challenge-ekhez sokszor a romour feloldása sem elegendő támpont és muszáj guide-ben megnéznem, mire is gondoltak pontosan. Most Ep.3-ban pl. a Grieves elleni csatában én teljesen mást értettem azalatt, hogy amikor Grieves felmenekül, akkor aktiváljam a bounty hunter path-t. Nos, nekem kézenfekvő volt, hogy amikor alapból ide jutok a helyszínen és Grives a legmagasabban van, akkor kell ezt és fogalmam nem volt, mit kell csinálni. Guide-ban néztem végül meg, hogy a fight előző fázisára értették ezt, amikor nem is próbálkoztam egyáltalán vele...
"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"
Ez ugye leszűkíti a lehetőségeket, de annyi csavar van benne, hogy ez a kód egy épületen belül van az uscru negyedben. Valami boltban talán, arra már nem emlékszek pontosan. De az is lehet, hogy már meg is szerezted, csak a játék buta és nem adja be magától a kódot, neked kell tudni, hogy mi való oda. A konkrét ajtó neve valamilyen new lock.

Ez a 7. epizód sokkal élvezetesebb, mozgalmasabb, jobbak a küldetések (pl. Han csempész hajóján tényleg volt ezúttal értelme a 2 csapatra osztott karaktereknek), mint az 1-2. epizód. Egy teljesen más játékélmény, de tényleg. Persze ebben benne van az is, hogy végre a Millenium Falconnal szelhetem az űrt, nah meg sikerült megvennem a 6-szoros szorzót, így összesen 48-as szorzóval már nagyon úgy vagyok, hogy szinte mindent megvehetek, de még azért a 8-asig gyűjtök és nem szórom a pénzt, hogy aztán tényleg bármit megvehessek bármikor (a 10-es szorzó már nem is lesz olyan fontos, így azt már hátrébb priorizálom).