28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga első benyomások [hozzászólások]



Írd ide hozzászólásod:

Barthezz
Barthezz [54711]
430 körüli kyber bricknél járok. A teljesítési mutatóm pedig 34%. Így már azért látom a végét, de még mindig nem vagyok biztos benne, meglesz-e az összes kyber brick. Néhány megszerzése nagyon frusztráló, főleg, ahol keresgetni kell támpont nélkül valamit (a Naboo körüli golden ship ahogy írtam, egyelőre reménytelen, hogy meglegyen), vagy az időre kicentizett versenyek. Vagy ahol üldözni kell valakit és mindig eltűnik. Szerencsére a fejlesztések feloldásával ezek egyre könnyebben abszolválhatók a nagyobb tűzerő és sebesség, valamint új képességek kioldása miatt. Most már a pénz sem probléma, a 10-szeres szorzóra ugyan még gyűjtök, de már bármit megtudok most is venni az összesen 384-szeres szorzó révén, így a 3 milliós eddig meglévő capital shipemet is kioldottam és kipucoltam végre. Vicces az is, hogy a true jedi fokozat gyakorlatilag 3 lépésből megvan most már minden pályán. Arra számítok, hogy így azért a játék hátralévő 2/3-adában már gyorsabban fogok tudni haladni, a kezdés volt egy jóideig nagyon nyögvenyelős. A totális 100%-olást, vagyis az összes hajó és karakter feloldását viszont félretoltam, ezek zömében a már említtet időhúzó és sokszor nagyon unalmas side questekhez köthetők. Azokat a questeket csinálom meg, ahol a rumour feloldásával látom, hogy kyber brick is jár érte. A puzzle-ök viszont szinte mind kyber bricket adnak, így azokat csinálgatom teljesen. 1-2 van persze, ahol elakadok és elsőre fogalmam nincs, mit kellene csinálni, de kis gondolkodással, próbálgatással mindegyikre rá lehet jönni. Aztán lehet leállok a kyber brickek gyűjtésével, ha már lesz annyi, hogy az összes fejlesztést kioldjam. Bár nem számoltam még össze, ez mennyi kyber bricket jelent, de kb. a felét feloldottam már, így tippre 900-1000 elég lehet minden képesség feloldásához. Az alap képességfa majdnem teljes már és a karakterspecifikusokból is kioldottam a fontosabbakat.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Shadowguard
Shadowguard [4577]
Ugyan már, nem kell hallgatni a józan észre, különben is jön a nyári hörcsögetetés vásár a steamen, vétek lenne kihagyni. De máshol is van jó áron, tudok adni tippeket

Barthezz: Ugye milyen jó kis addiktív játék, minden hibája ellenére is?

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

jawsika
jawsika [4149]
Ne viccelj, egyszer már bent volt a kosárban is.

Aztán eszembe jutott, hogy ipari mennyiségű pótolandó címem van. És győzött a józan ész. De meddig?

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Barthezz
Barthezz [54711]
Amúgy itt panaszkodom, de ettől még nagyon addiktív és jó a játék, ilyen brutális kontent nem sok game-ben akad. A sztoripályák mondjuk jobban tetszettek a régi LEGO feldolgozásokban (kihívás, hossz és történetmesélés tekintetében is), itt láthatóan nem ezen volt a hangsúly, hanem a sandbox részen, az viszont elképesztőre sikerült. Megalkották a 9 mozifilm összes bolygójának minden helyszínét szabadon bejárhatóan, nem is kis méretben és ez ennek a játéknak a lényege. Két hónapja játszom és most vagyok még csak az előzménytrilógia maxolásának közelében. Az OT-be még bele sem kezdtem, pedig állítólag az sztori szempontból is sokkal jobb.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

jawsika
jawsika [4149]
Nem fogom kibírni, és úgy megveszem majd, mint a *

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Barthezz
Barthezz [54711]
Elkezdtem összegyűjteni a golden shipeket, melyek közül egynek a Naboo Space-ben kell lennie, de fél óra lövöldözgetés után sem találtam sehol. Az a baj, hogy 3 űrcsata is van ezen a helyen, amik miatt rengeteg a távoli picit űrhajó, ráadásul a csaták azonnal újratermelődnek, így lehetetlen a terület megtisztítása. Így viszont tűt a szénakazalban esete. Youtube videokkal sem lettem okosabb. Tudsz segíteni ebben Shadow, hogyan lehet ráakadni?

A másik dolog, ami nagyon zavar most már, az az, hogy miért nem pauzálódik le a játék akkor, amikor a menüben tevékenykedem? A Sith-ek bosszújának utolsó 2 pályáján alig tudtam megnézni, mi a challenge, illetve a megfelelő karakterosztályra váltani a minikitekhez, mert Sidious és Anakin is folyamatosan támadtak. Ide-oda ugrált a kép, néha meg szét is lőttek és ilyenkor kilépett az almenüből is, ahol voltam. Többször is túlment azon a fázison, ahol épp teljesíthető volt a challenge. Érthetetlen számomra, miért megy tovább live-ban a játék a menü alatt, miközben rengeteg dolgot kell itt csinálni. És az is érthetetlen, miért nincs restart lehetőség, csak a kilépés és újrabelépés egy pályába. A fentiek miatt rengetegszer elszalasztottam az elején a lehetőséget a challenge megcsinálására és ilyenkor majdnem 1 perc elmegy azzal, hogy restart lehetőség híján kilépek, ekkor végigmegy mind a 6 counter-en újra és újra, ahol csak egyesével lehet átugrani a lépéseket, majd a pályára való újrabelépés, a kötelező cutscene megnézése jön, áhh, baromi idegesítő... Szintén nagyon zavaró, hogy bossfightoknál követi a kamera a bosst és mindig felé fordul, így nem tudok elbóklászni és tök körülményes a minikitek begyűjtése... A fentiek miatt az utolsó két Sithek bosszúja pálya 100%-olása majdnem 1 órámba telt...

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Vissza

Fórumszabályzat