28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga első benyomások [hozzászólások]



Írd ide hozzászólásod:

Barthezz
Barthezz [54711]
Hát sokszor annyira sztem nem egyértelműek és eléggé körbe kell nézni eldugott kapcsolókat találva, amiket be kell nyomni, vagy eldugott kódokat kutatva, vagy pl. az említett eldugott golden ship. A navigáció is sokszor rossz helyre visz és szintben nem ott van a kyber brick. A sztoriküldetések challenge-ei sztem azok, ahol a legkevésbé egyértelmű még a rumour feloldása után sem, hogy mire is gondolnak. Ezekhez azért sokszor néznem kell guide-ot. A legzavaróbb, hogy nem derül ki, a küldetés melyik fázisában kell csinálni és ezt rendre félreértem és teljesen máskor próbálkozom vele. Persze lehet vele haladni, de pepecselős sokszor.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Shadowguard
Shadowguard [4577]
Csak türelem kell hozzá, minden sztori-küldetést lehet újrázni, a világ meg szabadon bejárható, szóval csak türelem kell hozzá. Különösebben nem is nehéz és szinte mindig egyértelmű is mit kell csinálni a feladatoknál. Szinte

Egy achi volt, amihez utána kellett olvasnom (egyébként az is a legritkább a steam szerint), hogy lovagolj meg minden állatot. Van közte olyan, amit sztoriküldetésbe dugtak el

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

jawsika
jawsika [4149]
Amúgy van missable trophy? Vagy grindelve platinázható?

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Barthezz
Barthezz [54711]
Hát én úgy álltam neki, hogy áhhh, 1150 kyber brick, biztos nem akarom kimaxolni, csak a sztorin megyek végig. Aha...

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

jawsika
jawsika [4149]
Ne viccelj, egyszer már bent volt a kosárban is.

Aztán eszembe jutott, hogy ipari mennyiségű pótolandó címem van. És győzött a józan ész. De meddig?

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Barthezz
Barthezz [54711]
Amúgy itt panaszkodom, de ettől még nagyon addiktív és jó a játék, ilyen brutális kontent nem sok game-ben akad. A sztoripályák mondjuk jobban tetszettek a régi LEGO feldolgozásokban (kihívás, hossz és történetmesélés tekintetében is), itt láthatóan nem ezen volt a hangsúly, hanem a sandbox részen, az viszont elképesztőre sikerült. Megalkották a 9 mozifilm összes bolygójának minden helyszínét szabadon bejárhatóan, nem is kis méretben és ez ennek a játéknak a lényege. Két hónapja játszom és most vagyok még csak az előzménytrilógia maxolásának közelében. Az OT-be még bele sem kezdtem, pedig állítólag az sztori szempontból is sokkal jobb.

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

jawsika
jawsika [4149]
Nem fogom kibírni, és úgy megveszem majd, mint a *

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Barthezz
Barthezz [54711]
Elkezdtem összegyűjteni a golden shipeket, melyek közül egynek a Naboo Space-ben kell lennie, de fél óra lövöldözgetés után sem találtam sehol. Az a baj, hogy 3 űrcsata is van ezen a helyen, amik miatt rengeteg a távoli picit űrhajó, ráadásul a csaták azonnal újratermelődnek, így lehetetlen a terület megtisztítása. Így viszont tűt a szénakazalban esete. Youtube videokkal sem lettem okosabb. Tudsz segíteni ebben Shadow, hogyan lehet ráakadni?

A másik dolog, ami nagyon zavar most már, az az, hogy miért nem pauzálódik le a játék akkor, amikor a menüben tevékenykedem? A Sith-ek bosszújának utolsó 2 pályáján alig tudtam megnézni, mi a challenge, illetve a megfelelő karakterosztályra váltani a minikitekhez, mert Sidious és Anakin is folyamatosan támadtak. Ide-oda ugrált a kép, néha meg szét is lőttek és ilyenkor kilépett az almenüből is, ahol voltam. Többször is túlment azon a fázison, ahol épp teljesíthető volt a challenge. Érthetetlen számomra, miért megy tovább live-ban a játék a menü alatt, miközben rengeteg dolgot kell itt csinálni. És az is érthetetlen, miért nincs restart lehetőség, csak a kilépés és újrabelépés egy pályába. A fentiek miatt rengetegszer elszalasztottam az elején a lehetőséget a challenge megcsinálására és ilyenkor majdnem 1 perc elmegy azzal, hogy restart lehetőség híján kilépek, ekkor végigmegy mind a 6 counter-en újra és újra, ahol csak egyesével lehet átugrani a lépéseket, majd a pályára való újrabelépés, a kötelező cutscene megnézése jön, áhh, baromi idegesítő... Szintén nagyon zavaró, hogy bossfightoknál követi a kamera a bosst és mindig felé fordul, így nem tudok elbóklászni és tök körülményes a minikitek begyűjtése... A fentiek miatt az utolsó két Sithek bosszúja pálya 100%-olása majdnem 1 órámba telt...

"Utcára nyílik a kocsmaajtó, kihallatszik belőle a MaCSkáS FaDíSZ"

Vissza

Fórumszabályzat