28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Mit játszottál végig legutóbb? Értékeld!



Írd ide hozzászólásod:

Peace
Peace [28884]
Rise of the Ronin (PC):

Japánnal és szamurájokkal nekem bármit el lehet adni. Vagyis majdnem mindent. Ezt nem lehetett a megjelenéskor, mert rettentő vegyesek voltak a visszajelzések és nekem az jött le, hogy inkább a nem kimondottan jó irányába hajlanak a vélemények. A mostani uborkaszezonban viszont nem igen volt más, ehhez meg éppen kedvet kaptam.
Elsőre nekem kicsit temus GoT hatást keltett, de kis idő elteltével rá kellett jönnöm, hogy nem is olyan rossz és elkapott a hangulata. A 19. századi Japán szuper, az atmoszféra megvan. A harcban nagyon tetszett, hogy váltogatni kell a kardvívási stílusokat, hogy az ellenfelekhez alkalmazkodjak. Bár láttunk már ilyet, de legalább feldobta a harcot. Az pedig kimondottan élvezetes és látványos. Jók az animációk és a kivégzések!
A grafika nem kiemelkedő, de az összképet tekintve egészen pofás. Teljesítmény szempontjából nem volt gond, szépen kihasználta a masinát.
Én csak és kimondottan a sztorira koncentráltam, így lett végül 23 óra a végigjátszás. De hatalmas a terület és félelmetesen sok a tennivaló, úgyhogy a maximalisták el lehetnek vele egy 60-70 órát alsó hangon. A történet változatos volt, a döntéseinknek súlya van és befolyásolják a játék kimenetelét. Sajnos több alkalommal kerültem szembe egykori szövetségesekkel, de mindig a szívemre hallgattam és ennek köszönhetően elég változatosan alakultak az események. A főellenség természetesen itt is felba**ott, mert természetesen itt is eljátszották, hogy 86-szor legyőzzük és minden alkalommal elmenekül. De egyszer mindenki kifogy a szerencséből és végül már nem futott sehova!
Hogy jó szívvel ajánlom-e? Nem. A harc és a történet jó, egyszer végigrohanva rajta megtette, mikor épp nem volt máshoz hangulatom. De igazából ennyi. Összességében tényleg nagyjából helytálló a 60% körüli Steam értékelés. A Team NINJA ezúttal sajnos nem tudott olyat letenni az asztalra, ami bármilyen szempontból kiemelkedő lenne.

Vissza

Fórumszabályzat