Az "amit szabad Jupiternek nem szabad a kisökörnek" féle csendőrpertunak szeretnék világszinten véget vetni, és ha ez nem jött le a mondandómból, akkor nálad vannak bajok.
A magánélet-beli tapasztalataim alapján sokaknál belefér az, hogy megvonják azt az ellátást, ami nélkül éhenpusztul, mert valamelyik hatökör szerint jólvanaz hogy egy munkaképtelen embert D kategóriából átraknak C1 vagy B2 kategóriába, vagy mert a karcagi Kátaiban semmit nem kezdenek egy halálos beteggel (kivéve ha tűzközeli az illető) ellentétben mondjuk 15-20 évvel ezelőtthöz képest.
Egy ideális világban nem közpénz jellegét, hanem magánvagyon jellegét vesztett el.