28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Sid Meier's Civilization III (Előzetes)



Írd ide hozzászólásod:

Blade Runner
Blade Runner [3128]
theelf,

Gyakorlatilag teljesen egyetértek mindennel amit a leveledben írtál. Azt is tudnod kell azonban, hogy a netes és papír játék magazinokban szinte minden szerző állandóan az eredetiséget és a kockázat vállalást kéri számon a játék fejlesztő cégektől. Ennek ellenére a játék fejlesztők azonos néven, néha ugyan átkeresztelve ugyanazt a bevált, bejáratott játékot sózzák rá a játékosokra éveken keresztül. Úgy tünik, hogy a fejlesztők nem mernek újítani, és a kiadók pedig nem finanszírozzák a kisérletezést. Még annyi vállalkozó kedv sincs bennük, mint a Hollywood-i álomgyárakban, ahonnan azért néha-néha ki-kicsúszik valami olyan termék (film), amiben nem ugyanazt az ötletet adják el nekünk tizenhat-ezredszer. Ha én, vagy bárki a PC-Dome-on tudna ez ellen valamit tenni, hidd el, hogy azonnal megtennénk, de így egyetlen kötelességünk marad, az olvasókat tájékoztatni arról, ami éppen megjelenik, kapható, és lehetőleg objektívan. Ennél többet sajnos nem tudunk tenni. Abban pedig reménykedhetünk, hogy egyszer kialakul a filmiparhoz hasonló munkamegosztás, nagy stúdiók ontják az egyenszabott sikeres és divatos játékokat, és kis független stúdiókban készülnak a forradalmi újdonságok, amelyekből, ha sikeresek, a nagy stúdiók csemegézhetnek, illetve itt tanulhatják meg a szakma fortélyait a leendő játék tervezők, programozók, grafikusok, és mindenki aki valamivel hozzájárul egy-egy játék elkészültéhez.


Blade

Blade

Vissza

Fórumszabályzat