Az XP a 2.4-es Northwood-dal sem volt régi, nyáron raktam fel, amikor vinyót cseréltem. Így igazából azt sem lehet mondani, hogy azért érzem gyorsabbnak a gépem, mert friss a telepítés rajta.
Persze biztos bejátszik a dual memória kezelés is...(a 256MB-al több RAM nem hiszem, hogy számít, mert az XP-nek a 768 is bőven elég)
A proci hőmérséklete pedig cca. 10 fokkal alacsonyabb és sokkal jobban húzható is mint a 2.4-es Nw-om.
A régi alaplapom 533-as volt (Abit BE7-Raid), így azt mindenképpen kellett cserélnem, mert a Northwood procikból is már csak 800-asok léteznek. Másrészt ezekből a 800-asokból sem találtam már mást csak 2.6-ost. 200 MHz-nyi különbség pedig nem érte volna meg a ráfordítást. Így lett 3.0 GHz-es Prescott, ami 3.3-on ketyeg.
"Dilisek ezek a rómaiak...!"
