Szerintem a Mátrix nem sokat lopott ebből a filmből, sőt, szinte semmit (valaki írta lejjebb, hogy még szép, hogy egy 99-es film nyúlja az ötleteket egy 98-asból, ekkora baromságot). Ettől független viszont meglepő, hogy a Mátrix szóbajövetelekor a Neurománcot senki nem említi (én legalábbis alig látom), pedig az egész Mátrix-esszencia abból lett összeollózva nagyjából...
Amúgy szerintem az összes Mátrix nagyon gyenge. A látvány miatt kötelező megnézni egyszer, de minden más eleme felejthető.
A Dark Cityt kb. négyszer láttam és tetszett mindig, de azért túlzás lenne azt mondani, hogy egy klasszis alkotás. Maga a világa és a hangulata jó, de pl. szerintem a színészi alakítások koránt sem dícséretesek és bár most már konkréten nem tudom megmondani, de évekkel ezelőtt egy haveri beszélgetés során egy, vagy két helyen meg is buktattuk a filmet. Ettől független, ha megjelenik dvd-n, biztos megveszem.
"Félelmetes amúgy, hogy tőled állandóan csak elégedetlenkedő levelek jönnek..." A köbön!