28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Router



Írd ide hozzászólásod:

Fridok
Fridok [151]
Hy mindenkinek
Egy egyszerű kérdésem van és keresek egy nagyon hozzáértőt aki ennek a megoldását elmondaná nekem.
A probléma jellege a következő:
1.Van egy Gigagyvte GN-B40-es routerem 4 portos 10/100-as stb stb
2.Ezt a routert próbálnám beállítani
3.Nekem satelites netem van (cable)

Na szóval az a problémám hogy a routert beállítom statikus ip-vel bejön szépen minden adat látszik hogy adatforgalom is van, tehát elméletileg működik.
De ahhoz hogy a routert beállítsam ki kell kapcsolnom az IP-t az hálózati beállítókban.
De ha kikapcsolom akkor nem működik a net.
Ha visszakapcsolom beállítás után akkor meg kezdhetem előről.
Akkor a másik.
Nekem a kábeleim a neté LAN1-ben a gépeké LAN2-3ban vannak benne elméletileg pedig WAN-ba kellene lennie ha jól tudom de ha oda teszem akkor szintén nincs net.
Azon gondolkoztam a megoldás abban lenne hogy úgy kellene behoznom a router beállításait hogy nem kapcsolom ki az ip-t...de ez magánvélemény.
Aki tud segítsen köszönöm.

Vissza

Fórumszabályzat