Amit már napok óta vártunk, az végre megtörtént, az Electronic Arts hivatalosan is bejelentette, hogy elkészül a Command & Conquer világban játszódó akciójáték, amely a Tiberium nevet viseli. A taktika FPS története szerint valahol az egykori Földközi-tenger környékén egy szunnyadó, titokzatos torony állt hosszú éveken át, amelyet mindkét fél szent ereklyének hitt, így még a közelébe se mernek menni. De a GDI és a NOD is téved, a torony ennél sokkal több, belsejében ugyanis már elindultak azok a folyamatok, amelyek előkészítik az invázió lehetőségét egy harmadik, idegen faj számára. A torony mindennek a kezdete, ám az emberiség maradéka erre túl későn ébred rá. Főszereplőnk Ricardo Vega, akit mi irányíthatunk, s első feladatunk egy elit-kommandó összeszedése, akik bármilyen helyszínen, bárki ellen képesek felvenni a harcot. Nem egyedül kell tehát csatába indulnunk, sőt olyannyira nem, hogy némi-nemű stratégiai irányítási lehetőség is lesz a Tiberiumba, ahol a fokozódó háború folyamán egyre jobb páncélzattal, és egyre pusztítóbb fegyverekkel szerelhetjük fel osztagainkat. Mivel időként szinte komplett gyalogságokat kommandírozhatunk, így nem elhanyagolható az online játékmód sem, ahol a parancsnoklás több ember között oszlik meg, így hatékonyabbá válnak egységeink. A főhős persze marad Vega, aki egy speciális, egyedi fegyverrel rendelkezik, amellyel a hagyományos tüzelési módok mellett akár rakétákat is küldhet az ellenség torkába. Az EA Los Angeles által PC-re, Xbox 360-ra, és Plyastation 3-ra fejlesztett Tiberium 2008 őszén fog a boltokba kerülni a tervek szerint.
Tiberium - hivatalosan is!
Bejelentették a C & C világában játszódó FPS-t, és megérkezett az első kép is róla.
Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!
HOZZÁSZÓLÁSOK
Csaba86 2007.12.18. 15:46 [97]
Szerintem azért a Renegade sem volt trehány, összedobott vacak, nagyon sok embert ismerek, akinek tetszett, köztük nekem is. Kinek a pap, kinek a papné, ahogy mondják. :)
Zomil 2007.12.18. 14:38 [605]
egy kis kötözködés: "titokzatos torony állt hosszú éveken óta" :)
amugy már várom végülis hasonlo a tiberium wars-hoz a történet nagyon bizakodom az ea-ban remélem nem rontják el:)
amugy már várom végülis hasonlo a tiberium wars-hoz a történet nagyon bizakodom az ea-ban remélem nem rontják el:)
balays82 2007.12.18. 14:00 [14276]
Remélem, most nem egy újabb C&C:Renegade-et kapunk, bár kétlem, hogy az EA még egyszer megengedné magának, hogy kiadjon egy olyan trehány módon összedobott FPS-t, mint az volt.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 22:42
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2569]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
