Sokak szemében a 2021-es Battlefield 2042 minden idők legrosszabb Battlefield-játéka, ám ne feledkezzünk megy egy jóval korábbi epizódról sem. A 2015-ben megjelent Battlefield: Hardline is jó eséllyel pályázna ugyanerre a címre, habár ott annyira talán nem voltak negatívak a rajongói visszhangok, mint a 2042 esetében.
A Battlefield: Hardline a nagyon sikeres harmadik és még sikeresebb negyedik rész után egyértelműen csalódást okozott a rajongóknak. A háborús témát itt rendőrökre és bűnözőkre cserélték, de persze ettől még a játékmenet a klasszikus sablont követte. Ám sok tényező játszott közre abban, hogy sosem találta meg igazán a helyét a franchise-on belül.
Ezek közé tartozott, hogy mikor megjelent, a rajongók többsége még tökéletesen jól elvolt a Battlefield 4-gyel, nem volt okuk és szándékuk sem váltani. Az is sokakban bizalmatlanságot váltott ki, hogy nem a szériáért alapból felelős DICE készítette a játékot, hanem a Dead Space-t is jegyző, mára már nem is létező Visceral Games. Az még önmagában nem lett volna baj, hogy a háborús-katonás témát rendőrökre cserélték, az viszont nem tetszett a rajongóknak, hogy ezzel a játékmenet is sokkal gyorsabbá, kaotikusabbá vált. Az egyszemélyes kampány (ami egyébként sem volt soha erőssége a franchise-nak) pedig még a várakozásoknál is gyengébb volt.
Battlefield: Hardline
Katonai konfliktusok helyett rendőrök és bűnözők összecsapásai zajlanak az új epizódban.
Ezzel együtt a Hardline is képes volt több mint tíz évig életben maradni. Ám az EA már idén tavasszal jelezte, hogy a történet hamarosan véget ér. Ez a hamarosan pedig a minap érkezett el, amikor is a kiadó végleg leállította a játék PlayStation 4 és Xbox One változatait kiszolgáló szervereket. A leállítás pillanatában is voltak aktív játékosok, akik közül néhányan streamelték is az elmúlás pillanatát.
A PC-s játékosok ezúttal még megúszták a kaszát, de valószínűleg csak idő kérdése, hogy ott mikor lépi meg ugyanezt az EA. PC-n viszont legalább arra van esélye a rajongóknak, hogy a széria korábbi sikercímeihez hasonlóan ehhez is emulálni tudják majd maguknak a központi szervereket, így a hivatalos leállás után is lehet még élet a játékban.