Soren Johnson neve valószínűleg kevesebbeknek cseng ismerősen mint Sid Meieré, pedig ő is jelentősen kivette a részét a Civilization IV fejlesztéséből annak idején. Johnson ezúttal is egy stratégiai játékon dolgozik, ám ez nem sokban hasonlít az említett szériához. Az Offworld Trading Company egy sci-fi környezetbe ültetett gazdasági stratégia lesz, amelyben a Mars kolonizációjáért folyó kőkemény üzleti háborúnak lehetünk részesei. A játékot a Mohawk Games fejleszti, a kiadásért pedig a Stardock Entertainment felel majd.
A játékmenet nem a hagyományos "építs bázist, ott toborozz sereget, majd igázd le a többieket" sémát követi, ennél sokkal földhözragadtabb megoldásokat kell használnunk a siker érdekében. A fejlesztők egy példával is előálltak, ami jól mutatja, milyen könyörtelen az üzleti élet a vörös bolygó felszínén. A játékos szépen felvásárolja a bolygó összes víz lerakatát, amivel nagyon erős stratégiai pozícióhoz jut a piacon. Ezt követően egy sunyi EMP támadással üzemképtelenné teszi a konkurencia gyárait és bázisait, amitől a konkurens vállalat részvényei padlót fognak. Innentől pedig nincs is más dolgunk, mint a vízből nyert jelentős tőkével szépen bekebelezni a legyengült ellenfelet.
A játék korai változata február 12-től lesz elérhető a Steam kínálatában, de a hivatalos oldalon már most elő lehet jegyezni. Ugyanitt rengeteg érdekességet megtudhattok a játékról. A végleges változat megjelenéséről egyelőre nincsenek információk.
Steamre tart az Offworld Trading Company korai változata
Érdekes gazdasági stratégia készül sci-fi környezetben.
Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!
További képek
Offworld Trading Company
Platform:
Fejlesztő: Mohawk Games
Kiadó: Stardock
Megjelenés: 2015. február 12.
HOZZÁSZÓLÁSOK
ivanova36 2015.02.02. 14:20 [1321]
Azért ez nem teljesen igaz. Dune az egy kalandjáték volt. Dune II. volt az Első RTS.
Na igen ennek a grafikája nem eget rengető, de egy gazdasági stratégiának nem feltétlenül kell annak lennie. Persze nem árt ha van miben gyönyörködhet a játékos míg várja hogy összegyűljön a zseton. Ezek ellenére jó lenne ha végre nem kellene középkategóriás gép egy élvezhető új stratégiához.
A Grey Goo az i3as gépen erősen szaggat, és kb élvezhetetlen. Persze nem arra lett optimalizálva meg a mapok is kicsit, de a grafika elviszi a gépet teljesen.
Ennek ha ilyen puritán marad a grafika , talán az sem hátrány. Látványra talán a Planetary Annihilation első 8 percére emlékeztet. Azért csak az első 8 percre mert ha utána is csak ennyi épületed, egységed van abban, akkor buktad is a meccset :D
De továbbra is fenntartom hogy EA + 40$ + bevallottan még egy év fejlesztés = nem túl sikeres játék.
Pl.Into the Starsba a Kickstarteren még 48 óráig lehet beszállni és 15$ az ára és júliusra elkészül. Kissé más stílus, de szintén első játékos csapattól.
Na igen ennek a grafikája nem eget rengető, de egy gazdasági stratégiának nem feltétlenül kell annak lennie. Persze nem árt ha van miben gyönyörködhet a játékos míg várja hogy összegyűljön a zseton. Ezek ellenére jó lenne ha végre nem kellene középkategóriás gép egy élvezhető új stratégiához.
A Grey Goo az i3as gépen erősen szaggat, és kb élvezhetetlen. Persze nem arra lett optimalizálva meg a mapok is kicsit, de a grafika elviszi a gépet teljesen.
Ennek ha ilyen puritán marad a grafika , talán az sem hátrány. Látványra talán a Planetary Annihilation első 8 percére emlékeztet. Azért csak az első 8 percre mert ha utána is csak ennyi épületed, egységed van abban, akkor buktad is a meccset :D
De továbbra is fenntartom hogy EA + 40$ + bevallottan még egy év fejlesztés = nem túl sikeres játék.
Pl.Into the Starsba a Kickstarteren még 48 óráig lehet beszállni és 15$ az ára és júliusra elkészül. Kissé más stílus, de szintén első játékos csapattól.
SolidSnakeGH 2015.02.02. 13:59 [806]
Én még azt is meg merném kockáztatni, hogy a 2001-es Emperor: Battle for Dune is szebb az Offworld jelenlegi állapotánál.
bollokr 2015.02.02. 13:47 [189]
Saját HSZ gyűjtés keretében
A véleményem elsőre a DUNE, volt
ha emlékeim nem csalnak,valamikor a múltszázad elejéről.
Építgetős,sivatagi környezetr,stratégia,kellemes kis efektekkel,nem lesz az annyira szörnyű
A véleményem elsőre a DUNE, volt
ha emlékeim nem csalnak,valamikor a múltszázad elejéről.
Építgetős,sivatagi környezetr,stratégia,kellemes kis efektekkel,nem lesz az annyira szörnyű
SolidSnakeGH 2015.02.01. 18:44 [806]
Hát ha ezt betartják, akkor baj nem lehet, bár kétkedek erősen én is :-D
Egyelőre szenvedély nélküli törekvés jön le a bemutató videóról, ami nem feltétlen baráti dolog szerintem.
Egyelőre szenvedély nélküli törekvés jön le a bemutató videóról, ami nem feltétlen baráti dolog szerintem.
ivanova36 2015.02.01. 18:40 [1321]
"Our AI is already quite mean without cheating, "
De mint a Half - Life 1 óta tudjuk, marketingrizsát nem hiszünk el :D
De mint a Half - Life 1 óta tudjuk, marketingrizsát nem hiszünk el :D
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 11:42
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2571]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]



