A The Flock története a nem is olyan távoli jövőben, 3000-ben játszódik. Az emberiség eddigre oly mértékben tönkretette a Földet, hogy a légszennyezettség révén a szmog gyakorlatilag elzárta a napfény útját. Így az egykori zöld bolygó már inkább csak fekete-szürke bolygónak nevezhető, amelynek felszínét különös szörnyetegek népesítik be. Mi is egy ilyen szörnyet alakíthatunk majd, ám a bolygón van egy másik faj is, akikre vadászni lehet. A The Flock játékmenete is erre épül, vagyis lényegében egy poszt-apokaliptikus fogócskáról van szó. A játék elején mindenki a Flock névre hallgató szörnyek közé tartozik, ám a pályán véletlenszerűen felbukkan egy „fényereklye”, amelyet mindenki meg akar szerezni. Aki elsőként kaparintja meg, átalakul a hordozóvá (a játékban ők a másik, emberszerű faj, a Carrier), akire onnantól minden más játékos vadászni fog. Ezzel az ereklyével azonban védekezni is lehet, amelyik szörnyre ugyanis rávetül a fénye, annak mozdulatlanná kell dermednie, különben halálosan megég. Amelyik szörny elkapja a hordozót, az lép a helyére, a korábbi hordozó pedig ismét szörnyként születik újjá. Ez már önmagában is kellemes szórakozást nyújthat, ám a fejlesztő Vogelsap az egészet megbolondította egy nagyon egyedi csavarral.
A The Flock premierje után elindul egy visszaszámlálás. Minden egyes alkalommal, ha egy játékos meghal a játékban, a számláló is közelebb kerül eggyel a nullához. Attól kezdve pedig, hogy eléri azt, senki nem vásárolhatja meg többet a játékot. Ekkor elrajtol a fejlesztők által csak moziszerű fináléként emlegetett végső ütközet, amelyen csak azok vehetnek részt, akik a számláló lejárta előtt megvették a játékot. A nagy finálé befejezése után pedig végérvényesen leállnak a The Flock szerverei és soha többet senki nem játszhat vele. A számlálót a tervek szerint a játék menüjében, valamint a Steamen és más közösségi oldalakon is nyomon lehet majd követni.
A The Flock valamikor októberben fog megjelenni kizárólag PC-re.
The Flock - a játék, ami meghal
Egyedi életpályamodellt álmodtak meg játékuknak a Vogelsap munkatársai.
Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!
További képek
HOZZÁSZÓLÁSOK
Még nincs hozzászólás, légy Te az első!
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 14:07
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [9]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]












