A 1C Company egyik legnépszerűbb stratégiai sorozata a Men of War, amelyről sajnos elmondható, hogy hiába ért meg számos epizódot, azok sosem tudtak igazán jelentős fejlődést felmutatni az elődeikhez képest. Az alapok a 2004-es Soldiers: Heroes of World War II és a 2006-os Faces of War óta adottak, ezeken csak finomított a későbbi Men of War széria, amely 2014-ben kapta meg legutóbbi felvonását.
A Men of War: Assault Squad 2 premierje óta tehát eltelt négy év, a készítők mégis most látták elérkezettnek az időt, hogy egy újabb kiegészítőt tegyenek le az asztalra hozzá. Ez lesz az Ostfront Veteranen, amelyben a németek oldalán harcolhatunk a keleti fronton. A DLC-ben tíz új jármű debütál, köztük a Brummbär tank, a rakétavetőkkel felszerelt StukazuFuß lánctalpas csapatszállító és a Flak37 löveggel felszerelt SdKfz 8 lánctalpas.
Az Ostfront Veteranen a fejlesztő Digitalmindsoft tervei szerint nem az utolsó kiegészítő lesz a játékhoz, megjelenésére valamikor októberben számíthatunk.