28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Játékhírek

Idén csak demót kapunk az eFootballból

A Konami tisztázott néhány kérdést az idén ingyenessé váló focis játékáról.

Írta: GeryG

A Konami sok-sok éve szállítja a Pro Evolution Soccer epizódjait a focirajongóknak. Míg néhány évvel ezelőtt egyértelműen ezt minősítették jobbnak a játékosok a nagy rivális FIFA szériával szemben, mostanra szinte minden téren eléggé megkopott a franchise és az utóbbi részek már nem igazán tudtak sem megújulni, sem komoly konkurenciát jelenteni az EA Sports sorozatának.

A kiadó így végül úgy döntött, hogy drasztikus változtatásokra van szükség. Az egyik ilyen, hogy tizennyolc rész és tizennyolc epizód után elköszönnek a Pro Evolution Soccer címtől. Helyette a tavalyi részben bevezetett eFootball előtag marad meg magában. A másik legfontosabb változtatás, hogy a játék mostantól ingyenes lesz, és a továbbiakban inkább egyfajta platformként fog funkcionálni, amelyen a tartalmat fogják folyamatosan aktualizálni.

A rajongókban rengeteg kétely és kérdés felmerült ezzel kapcsolatban, ezek egy részére igyekezett most választ adni a kiadó a hivatalos Twitter-csatornáján. Itt derült ki az is, hogy a valamikor idén ősszel érkező eFootball a premierkor sokkal inkább hasonlít majd egy demóra mint egy teljes játékra. Mivel a készítők szeretnék minél előbb a játékosok kezébe adni a játékot, így az első elérhető változatban csak néhány csapat és játékmód kap helyet.

A premierkor az FC Barcelona, az FC Bayern Munich, a Juventus, a Manchester United, az Arsenal, a Corinthians, a Flamengo, a Sao Paulo és a River Plate lesznek elérhetőek. Ezekkel online és helyben az MI ellen is lehet majd játszani, illetve a konzolos változatok között crossplay funkció is lesz.

A Konami azt is kikötötte, hogy a megjelenéskor még semmiféle mikrotranzakció vagy fizetős tartalom nem lesz, ezek csak később kerülnek bevezetésre. Valamikor még a tavasz folyamán debütálhatnak az online ligák és a csapatépítő mód is. Ekkor vezethetik be a konzolok és PC közötti crossplay lehetőséget, de lesznek játékmeneti változtatások is. Ha minden a megfelelő ütemben halad, akkor a tél folyamán rajtolhatnak el az esport bajnokságok is.

Az is kiderült, hogy a sokak által nagyon szeretett Master League játékmód is csak később fog debütálni, ráadásul prémium (vagyis fizetős) tartalomként. Mivel a PES széria sosem rendelkezett kiterjedt licencekkel, így a játékosok kénytelenek voltak maguk által készített modokkal és csomagokkal lecserélni a játékban szereplő fiktív csapatokat a valódiakra. Ez a lehetőség is csak később érkezhet majd meg, ráadásul a hírek szerint kizárólag PC-n és PlayStation konzolokon, Xbox konzolokon nem lesz ilyen opció.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

eFootball

Platform:

Kiadó: Konami

Megjelenés:
2021. ősz PC, PS4, PS5, X1, XSX
2021. tél iOS, Android

» Tovább a játék adatlapjára

GeryG

GeryG
2010 végén csatlakozott a PC Dome cikkírói csapatához, pár hónappal később pedig már hírszerkesztőként is tevékenykedett. Már több mint 17 ezer írásos anyag fűződik a nevéhez a magazinban, amivel a képzeletbeli dobogó csúcsán áll.

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!