Az utóbbi években jelentősen átalakulni látszanak a nagyobb videojátékos világrendezvények, az E3 lényegében megszűnt, hogy helyette a nagyobb kiadók saját eseményeken jelentsék be újdonságaikat, a gamescom pedig sorra veszíti a kiállítóit. Az EA, a Ubisoft és a Sony is jelezte már, hogy kihagyják az idei rendezvényt.
Velük ellentétben viszont a GIANTS Software, a Nintendo és a Namco Bandai biztosan jelen lesznek. Hozzájuk csatlakozott most az Xbox és a Bethesda (vagyis lényegében a Microsoft), akik szintén megerősítették, hogy készülnek idén Kölnbe. Az Xbox és a Bethesda külön standot állít majd a showflooron, azt viszont egyelőre nem részletezték, hogy hol milyen tartalom lesz a téma. A Bethesdánál azért meg lehet kockáztatni a Starfield kiemelt szerepét.
Az idei gamesom augusztus 23-27. között kerül majd megrendezésre, a tradicionális Opening Night Live show-t pedig ennek megfelelően augusztus 22-én este tartják majd. Ezt online is élőben lehet majd követni.
