Megjelent a The Oddboxx PC-re!
Barthezz | 2010.12.21. 22:21 | kategória: játékhírek
Mivel a Dome-on nem láttam hírezést róla, úgy gondoltam, egy rendhagyó bejegyzéssel én osztanám meg az örömhírt a platformjátékok szerelmeseivel!
Tegnap végre megjelent a The Oddboxx nevű játékcsomag PC-re, mely nem mást rejt magában, mint az eddig megjelent 4 Oddworld játékot, amelyek közül PC-n eleddig csak az első 2 rész látott napvilágot.
Aki egy kicsit is jobban szereti a platformjátékokat, annak bizonyára kellemes emlékeket ébreszt fel Abe, a 3 ujjú, zöld színű mudokon neve. Az Abe kalandjait feldolgozó két Oddworld epizód, az Abe's Oddysee, valamint folytatása, az Abe's Exoddus a 90-es évek végének egyik legszórakoztatóbb platformjátékai voltak, ahol kifinomult kézügyességünk mellett agytekervényeinket is rendesen meg kellett dolgoztatnunk, ha túl akartunk jutni egy-egy részen.
A 2000-es évek elején érkezett a folytatás, mely a Munch's Oddysee címet viselte, a játékot azonban sajnálatos módon csak az Xbox-ok tulajdonosai élvezhették, PC-re sohasem jelent meg. Ez a játék már szakított a 2 dimenzióval, ami kezdetben nagy felháborodást keltett a rajongók körében, hiszen a korábbi élvezetes játékmenet sajátosságai így gyökeresen átalakultak. A játék mindenesetre ennek ellenére is siker lett, az Oddworld első két részének atmoszféráját remekül sikerült megteremteni ezúttal is.
A 4. Oddworld játék szintén csak Xbox-on látott napvilágot, s a Stranger's Wrath címet viselte. Az új rész gyökeresen szakított elődeivel, a Stranger's Wrath személyében ugyanis nem egy platformjátékot, hanem egy TPS/FPS keveréket üdvözölhettünk. Emellett pedig Abe karaktere is a háttérbe szorult, s egy új hőst irányítva kellett felfedeznünk Oddworld vadnyugatias hangulatú szegleteit.
Oddworld világa körül ezután sok-sok évig csend honolt, ám idén év elején felröppent a hír, miszerint új Oddworld játék van készülőben, méghozzá PC-re! Ekkor azt hiszem, valamennyi vérbeli platformernek megdobbant a szíve, s felsejlettek bennük a régi Abe-es emlékek. Nem sokkal később lehullt a lepel az új projekt körül, s az is kiderült, hogy lényegében nem is egy új játékról van szó, hanem a 4 eddig megjelent Oddworld-játék exkluzív újra-kiadásáról, melyek közül az utolsó kettő első ízben jelenik meg PC-re. A hír így is örömteli volt a PC-tulajdonosok számára, az év hátralévő részében azonban szinte semmit nem lehetett hallani az Oddboxx-projekt körül, s szinte már-már el is feledtük, hogy valamikor megjelenik PC-re.
A tegnapi nap, december 20-a végül meghozta a nagy várakozás gyümölcsét! A The Oddboxx nevű játékcsomag felkerült a Steam "polcaira", ahol kedvezményes áron külön-külön, és együttesen is megvásárolható a 4 Oddworld-játék. Karácsonyra még akár valamelyik szerettünket is meglephetjük vele! :-)
Zárásként pedig nosztalgia gyanánt álljon itt a Music Instructor Get Freaky című videoklipje, melyet az Oddworld első 2 része ihletett, s a 90-es évek végén hasonlóan nagy slágernek örvendett, mint maguk a játékok!
Utolsó módosítás: 2010.12.22. 12:42
A blogokban szereplő bejegyzések és hozzászólások a felhasználók saját véleményét tükrözik.
Fenntartjuk a jogot, hogy az illegális tevékenységgel kapcsolatos vagy offenzív jellegű, valamint nem blogba való bejegyzéseket, hozzászólásokat előzetes figyelmeztetés nélkül töröljük.
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 5. Stílusos grafikát és körökre osztott taktikus harcokat ígér az Expeditions: Samurai, amelyben az első európai szamurájjá válhatunk
Legfrissebb fórumtémák
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
- 12:13
- Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről [hozzászólások] [4]
- 16:46
- Elhunyt... [2779]