Iszik vagy vezet?
Gobiakos | 2010.05.22. 22:19 | kategória: Elmélkedések
Ha alkoholt fogyasztasz, ne vezess!
Nem bonyolult rendszer ez, mégis sokan vannak, akik nagy ívben tesznek erre a dologra. Pláne, ha még az illető szép hazánkban esetlegesen celebként van számon tartva, netalántán képviselőként mentelmi jogot élvez. Akkor már semmitől sem kell tartani, mondván úgyis megússza? Ezt botrány-közeli dolognak tartom! Felháborít, hogy ilyen lehet egy országban. Ez most propaganda dumának tűnhet, pedig tisztán csak a bennem az utóbbi időben felgyülemlett mérhetetlen düh az, ami elindította a kezemet a klaviatúrán.
Miért gondolja valaki azt, hogy egy (vagy több) sör belefér és utána volán mögé ülhet? Ami még bosszantóbb, hogy valaki miért gondolja azt, hogy megúszhat egy őáltala okozott balesetet felelősségre vonás/büntetés nélkül? Már a balesetokozás lehetősége is ijesztő, de ha maga a tragédia is bekövetkezik, akkor azon emberi sorsok, rosszabb esetben életek múlhatnak.
Jómagam 3 és fél éve szereztem meg a jogosítványomat. 23 éves koromból kifolyólag nem vetem meg a bulikat, ebből következik, hogy egyes alkalmakkor fogyasztok alkoholt is. Az én fejemben miért nem fordult meg még soha, hogy ittasan beüljek a vezetőoldali ülésre és hazakocsikázzak?! Aki pedig ilyen állapotában még utasokat is szállít, nos
nem tudom megfogalmazni, hogy mekkora felelőtlenség.
Több tűzoltó ismerősöm/barátom is van, akik nem egyszer meséltek autóbalesettel kapcsolatos történeteket nekem. A megengedett sebességkorlát fölött kiakadt óramutató a műszerfalban, a felismerhetetlenségig összeroncsolódott kocsik, a megcsonkult testek az autókban
Nyilván nem minden esetben játszik szerepet a szesz, de sajnos nem ritka az sem.
Nagyon hosszadalmasra nem szeretném ereszteni a mondandómat, mert mint tudjuk: a kevesebb néha több. Plusz a lentebb látható videó sokkal beszédesebb minden egyes leütött karakternél. Nézzétek végig és gondolkodjatok el rajta!
Hozzászólások
"ön dönt, iszik vagy vezet!, de a három közül egyszerre csak egyet"
Bocs :D
Btw tényleg nem normális az, aki olyan részegen beül kocsiba hogy kb azt sem tudja hol van...
Ez nem is kérdés.Megissza és megússza.Vannak páran akiket "csak egy jó ügyvéd kell" gondolattal ill ahogy mondod a mentelmi jog(talanság)gal lepedőznek.
A vidi remek szemléltetés,és nyilván baleset nem csak pia miatt történik.
Max Barthezz pia,ez még használ is.Egyszer bealudtam hajnalban de ezekszer figyeltek fentről mert a híd lábához közelítve felriadtam és még korrig.
Ez a Metallica pedig übernagy:)
A videót az egyik tűzoltó barátom mutatta anno nekünk, mikor egy nagyobb baráti társaság gyűlt össze. Miután végignéztük a 6 és fél percet, mindenki kussban és összeszakadva ült, mert egyszerűen nem jutottunk szóhoz. Nagyon korrekt és erős szemléltető anyagnak tartom ezt a videót és igazán jó volna, ha minél több ember megnézné, pláne akik jogosítvánnyal rendelkeznek, illetve akik valaha is piásan ültek a kocsijukba a vezetőoldali ülésre.
A blogokban szereplő bejegyzések és hozzászólások a felhasználók saját véleményét tükrözik.
Fenntartjuk a jogot, hogy az illegális tevékenységgel kapcsolatos vagy offenzív jellegű, valamint nem blogba való bejegyzéseket, hozzászólásokat előzetes figyelmeztetés nélkül töröljük.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. Ököllel a cyberpunk rengetegben – Minden, amit eddig tudunk a Stellar Blade: Blood Rainről
- 4. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 5. Gothic 1 Remake teszt – A király új ruhája?
Legfrissebb fórumtémák
- 22:42
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2569]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
