Az ország második 3D-s videoklipje
Nayrobi | 2010.04.27. 03:21 | kategória: zene
Szeptemberben már olvashattatok egy bejegyzést az akkor elkészült első videoklippünk kapcsán, most pedig itt a 3D verzió.
A történet a következő: amikor forgattuk a Nem érted c. dalunkhoz az első videót, már ott, abban a kicsiny kocsmában felötlött bennem, hogy kellene egy 3D verziót készítenem, később ez az ötlet csak megerősítést nyert az Avatar hatalmas bevételei láttán, persze mi nem vagyunk ennyire nagyravágyók, így a furmányosabb technikai megoldásokat is kénytelenek voltunk mellőzni.
Teltek a napok, hetek, hónapok, nekem pedig ez az egész kiment a fejemből, a kék törpikéket se tekintettem meg valamelyik közeli plázában, de ma éjjel jött az isteni szikra! Több órán keresztül olvasgattam a külföldi fórumokat, néztem tutorial videókat, míg végül elkészült a nagy mű, de sajnos megelőztek minket, bár még így is miénk "az ország második 3D-s videoklipje".
Hagyományos és a 3D verzió*:
*a video megtekintéséhez vörös/cián 3D szemüveg szükségeltetik
Utolsó módosítás: 2010.04.27. 03:24
Az első...és talán az egyetlen [FRISSÍTVE]
Nayrobi | 2009.09.25. 18:04 | kategória: zene
Előszó
Mint azt páran tudjátok, játszom (ének/gitár) egy zenekarban, amit néha pofátlanul próbálok promótálni az odavágó topicokban, de ez most igazán részletkérdés.
A lényeg
De, végre sikerült befejeznem azt, amit már 2 hete elkezdtem, ennek gyümölcsét láthatjátok alant, az első Quattro-X videoklipet. Nagyon sok forgatókönyv volt a fejemben, de igazából csak sodródtam az árral, semmi sem úgy történt, ahogy elterveztem, mégis, a végeredmény nekem nagyon elnyerte a tetszésemet. Talán a zenei részét már páran ismeritek bár egy picit meg kellett vágnom a szám hossza miatt -, igazából arra lennék kíváncsi, hogy Ti mit gondoltok erről a 4 és fél percről, amit nagyon remélek -, hogy meglestek.
Az egész videó 0 forintból jött ki, persze az étel/ital nem volt ingyen, de ez legyen a legkevesebb. A klipet egymagam készítettem, ez az első munkám az ősrégi Sony kamerámmal, vágtam, nyújtottam, lassítottam, gyorsítottam, na és sokat idegeskedtem. Szereplőket nagyon nehéz volt találni, megfelelő helyszíneket is, sajnos a felvétel végén ránk is sötétedett, mert a kocsmai rész annyi hiteles lett, hogy poharakat törtünk, a stáb többsége pedig már járni is alig tudott. Vicces volt, többen mondták, hogy csináljak egy werkfilmet, talán.
A zenekar nem szerepel a videóban, sokan hülyének néztek mert ugye ez milyen már?, de én úgy gondolom, hogy többet adhat egy ilyen rövidfilm, mint egy sikátorban keménykedő banda. A történetet nem lövöm le előre, és az se biztos, hogy amikor véget ér, akkor tényleg véget ért
Miért nem érted, bármit csinálsz, úgyis hiába
A másik dolog pedig amiért írtam, hogy valaki segítsen nekem, mert egy fél napomat azzal töltöttem, hogy feloperáljam valahogy a youtube-ra a videót normális minőségben, de bármit is tettem, vagy nem tetszett neki, vagy iszonyatosan rossz minőségű lett a kép is, és a hang is. Tehát ha valaki tud megoldást az írja le nekem, vagy ha letöltötte a videót akkor megengedem neki, hogy szenvedjen vele egy keveset, aztán feltöltöm én a youtube oldalunkra, bár ez se fontos, de totál ideg vagyok már emiatt.
Na, nem szeretnék sokat firkálni, a véleményetekre vagyok kíváncsi, mert a kislemezünkön szereplő összes számhoz készítettem sztorit, igazából a négy dalból (meghallgatható a MySpace oldalunkon) összeollóznék egy 20 perces kisfilmet, most láthatjátok a 4. részt, vagyis az elsőt, és bár nincs sok időm jelenleg elkészíteni a többit, de ha látom, hogy érdemes, akkor lehet, hogy belevágok.
Tehát íme: A klip (134Mb)
MySpace
Honlap
szerk.: Csak sikerült feltolnom arra a rohadékra, KATT IDE!
UI.: "watch in HD"
Vagy:
Utolsó módosítás: 2009.09.26. 18:39
A blogokban szereplő bejegyzések és hozzászólások a felhasználók saját véleményét tükrözik.
Fenntartjuk a jogot, hogy az illegális tevékenységgel kapcsolatos vagy offenzív jellegű, valamint nem blogba való bejegyzéseket, hozzászólásokat előzetes figyelmeztetés nélkül töröljük.
Nyereményjáték
Legnépszerűbb cikkek
- 1. Eddigi legnagyobb frissítését kaphatja a magyar fejlesztésű RTS, a The Last Experiment, a Kickstarteren gyűjtenek rá
- 2. A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett
- 3. A Rockstar Games bemutatta a Grand Theft Auto VI hivatalos borítóját, egy hét múlva kezdődik az előrendelés
- 4. Az EA lelőtte minden idők egyik legrosszabb Battlefieldjének szervereit, videón az elmúlás pillanata
- 5. Fatekeeper early access próbakör – Tart bennünk a remény, hogy ez egy kiváló játék lesz
Legfrissebb fórumtémák
- 22:42
- Milyen játékot vettél/tervezel venni mostanában? [2569]
- 21:05
- Most végre kiderült, hogy valóban 100 dollár lesz-e a Grand Theft Auto VI! Igen is, meg nem is [hozzászólások] [8]
- 16:58
- A Valve eredetileg nagyon nem így tervezte, de most már biztos: a Steam Machine mocsok drága lett [hozzászólások] [12]
- 20:02
- Clair Obscur: Expedition 33 [53]
- 15:54
- Warhammer 40,000: Rogue Trader [59]
- 13:41
- Pixel art, oldalnézetes shoot’em up lesz a napokban bejelentett The Walking Dead: Streets of Survival [hozzászólások] [6]
- 12:15
- Ki mivel játszik mostanában? [8250]
- 10:58
- Harry Potter: Quidditch World Cup [20]
- 10:44
- Új gép és bővítés - tippek és tanácsok [15136]
- 09:19
- Olyan stúdiókat zárhat be az XBOX Game Studios, amitől leesik a hajunk, a Senua és a South of Midnight fejlesztői is bajban vannak [hozzászólások] [3]
Hasznos tartalmak
