28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

MS jelentés: Hitler törölve az Xbox Live-ról

Retee | 2007.12.14. 00:33 | kategória: hehe

Nem szeretek röviden írni, most mégse fecsérlem az időt fölös szavakra. Biztos sokan ismerik már, de sokan még nem, az alábbi kis Xbox népszerűsítő videót, amelyben magát a Führert törlik ki a Live rendszerből, aki ettől látványosan magába roskad. A reklámok jelentős része sír egy kis kreativitásért, hát ezt itt most megkapta (no jó, ez nem is az), a náci vezér olyan szintű osztást nyom a Wii-re (bazd meg a bowlingos játékot), és a PS3-ra, hogy azt nem lehet kihagyni. :D
Tessék csak tessék

Utolsó módosítás: 2007.12.14. 00:36

Hívjatok úgy...

Retee | 2007.08.12. 01:38 | kategória: hehe

Egyposztos nosztalgikus zenebejegyzése után filóztam el azon, hogy mennyire más is lehet egyes emberek gyerekkora, már csak az őket körülvevő világ szempontjából is. Tekintve hogy én 84-ben néztem ki a világra először (de asszem beszélhetek a 82-86-os korosztály nevében is), meglehetősen..sajátos korral találtam szembe magam. A 90-es évek eleje és közepe...Jött a váltás, a keleti tömb összeomlott, addig azonban - akkor még - nem jutottak el, hogy az addig tanultakra hirtelen azt mondják, hogy csitt, felejtsd el, de a magyar ipar azért már megpróbált ráállni az új vonalra. Érdekes végeredménnyel...
A divathullám volt az, ami igazán vicces így a távolból. Kiemelhetnék többet is, de most mégiscsak a kedvencem jön: Kedves kortársak, emlékeztek még a világítós cipőkre? Amelyeknek a sarkába egy kis műanyag volt beszerelve, s fajtától váltakozóan, vagy folyamatosan, vagy villogva adta ki a fényt, s bizony minden második kölyök ilyenben szelte az utcákat. Nem is volt menő az, se a társaság megbecsült tagja, aki nem rendelkezett ilyennel általánosban, és ezt tessék vérkomolyan érteni. Na kinek nem volt? Ugye-ugye.
A másik szélsőséges pont a zene. Na nem mintha a külföldi átlag akkoriban olyan szörnyen magas szintet képviselt volna: BSB, Mr President, Redneck, DJ Bobo...de mi ehhez a listához képest a magyar felhozatal. Shygys, Ámokfutók, Bestiák, Emergency House, Carpe Diem, Happy Gang, Hipp-Hopp Boys. "Emlékszel még?"
Szóval kedves mostani 6-14 évesek, elhiszem hogy nektek se fenékig tejfel, de ha rossz, csak gondoljatok rá, hogy milyen lehet egy világítós cipőben járva Kozsót énekelni, és ettől jó arcnak lenni a többiek szemében. :D
Végezetül csak beraknék két videócskát, az egyik az előbb említett fiatalembertől, aki olyan drámai szöveggel örvendeztette meg a fiatalságot, mint a: "hol volt, hol nem volt élt egy szamuráj, igazi mesemondó, nagy király, nagy az aki nagy, kicsi az aki kicsi, hiszi a piszi, aki elhiszi". Nem nehéz összekeverni József Attilával. Másodiknak pedig jöhet a történelem egyetlen Backstreet Boys száma, ami tetszett, de aminek a klipjét soha a büdös életben nem láttam végig. Az akkoriban futó Top40-ben (amit a jó öreg Dénes Tamás vezetett) ugyanis az volt a szokás, hogy sohasem adták le a videókat végig, csak mondjuk úgy a feléig, azonban néhány másodperccel mindig megvariálták, így aki minden adást nézett, annak egyszer csak összeállt részletekben a kép. Na nem baj, tíz évvel később immár végignézhettem. :D

Ps: Külön tessék megfigyelni a szamurájt az elején a kopasszal, mesteri a felhő fedte arc.

Utolsó módosítás: 2007.08.12. 01:49

GayGamer

Retee | 2007.08.08. 21:47 | kategória: hehe

Valamelyik nap teljes félálomban túrtam a netet hírek után, mikor egy meglepő cikkre lettem figyelmes a Voodoo Extreme-n. (ami az egyik legöregebb, fél-kultikus lap a játékok világában – ex-tesója a jó öreg bluesnews - szóval nem közöl le csak úgy bármit)

"Hacker Takes Down GayGamer.net"

No mifene, ezt most álmodom? Kicsit belemélyedtem, s bizony a cikk tanulsága szerint valami szemét homofób banda meghekkelte a lapot. Egy pillanatra eszembe jutott, hogy ki kéne tenni a Dome-ra is, de aztán csak arra jutottam, hogy Dino nem szereti az ilyesfajta poénokat :), így csak átszörföztem rá.

Elsőre egy teljesen normális, kissé hülye dizájnnal megáldott, ámde tökéletesen átlagosnak tűnő (középen hírek, szélen menü) magazinra emlékezetett - aztán persze feltűntek rajta az igencsak gyanús bannerek, végül pedig belevethettem magam az olyan kultikus rovatokba, mint a "Gay Gamer of the Week", vagy a "Top 20 Gayest Video Game Characters". Hát...

Nem hinném, hogy rám illene a homofób kijelentés, meglehetősen toleráns emberke vagyok, de azért kíváncsi lennék, hogy erre vajh mi szükség van? Már konkrétan egy játékújság esetében.

Na hát ezért szeretjük "a zinternetet", mert mindig tud valami újat mutatni.

Van esetleg leszbi simsesek lapja is, képgalériával?

A blogokban szereplő bejegyzések és hozzászólások a felhasználók saját véleményét tükrözik.
Fenntartjuk a jogot, hogy az illegális tevékenységgel kapcsolatos vagy offenzív jellegű, valamint nem blogba való bejegyzéseket, hozzászólásokat előzetes figyelmeztetés nélkül töröljük.