A titokzatos erdélyi nagyúr véres legendája időről időre feltűnik a filmek és a számítógépes játékok világában. Hálás téma ez, hiszen Drakula gróf neve vonzza a nézőket, a játékosokat. Azonban a sokféle feldolgozásból bizony csak nagyon kevés emlékezetes produkció akad. Amíg a filmek között azért időnként találhattunk, addig a játékprogramok piacán talán nem is volt igazán jó alkotás ebben a témában, de a francia szoftverfejlesztőket ez a tény nem tántorította el, hogy ne készítsenek el egy újabb Drakulás kalandjátékot. Nézzük hát hogyan sikerült ez.
A történet 7 évvel a klasszikus Drakula történet után folytatódik. Miután Jonathanék legyőzték a vámpírvezért és megmentették a feleségét Minát, Londonba költöztek, ahol Mina látszólag teljesen meggyógyult a gróf harapásából. Egy napon azonban Mina eltűnik és a nyomok Erdélybe vezetnek Drakula titokzatos kastélyához. Jonathan felesége után ered és az ő bőrébe bújva kell ismét megmentenünk a szerelmünket, meg mellesleg a világot is a Gonosztól.
A program legnagyobb erényeként rögtön ki kell emelnem, hogy teljesen magyar nyelvű. Nemcsak a feliratok, hanem a szinkron is, méghozzá magas színvonalon megvalósítva. Ez persze nem a francia Index+ céget dicséri, mivel a hazai kiadó munkája révén lett magyarosítva. Egy kalandjáték esetében mondanom se kell, milyen nagy könnyebbség, ha az ember minden szót megért. Ilyen szempontból nincs is baj a programmal. A grafikai megvalósítást tekintve viszont sajnos elmarad a mai színvonaltól, pár évvel ezelőtti megoldásokkal találkozhatunk, melynek oka, hogy a játék eredeti változata 2000 nyarán jelent meg. A helyszíneken való mozgáskor nem folyamatosan, hanem a képek egymás utáni töltögetésével haladhatunk tovább. A szereplők kidolgozása jól sikerült, bár a bábfigura-szerű megjelenítésük bizonyára sokak számára furcsának tűnhet. Néhány évvel ezelőtt a Dark Eye című programban találkoztam hasonlóval. Nekem mindenesetre akkor tetszett, mára már nem annyira.
A klasszikus kalandjátékoknak megfelelően a többi szereplővel történő beszélgetések és különböző tárgyak felhasználásával juthatunk tovább a történetben. Az irányítás igen egyszerű, az egérkurzorral mozoghatunk, illetve a jobb klikkel az eszköztárunkat kinyitva használhatjuk a megfelelő tárgyakat egy adott helyen. Pl. csákánnyal sírt bonthatunk ki, stb. Ha a megfelelő eszközt használjuk, akkor a kurzor zöld színe jelzi helyes választásunkat. A ránk váró feladatok, rejtvények megoldása nem jelent nagy kihívást, gyorsan lehet haladni a történetben.
A hangulat jól eltalált, sokszor félelmetes, ami remekül adja vissza egy vámpírtörténet sötét jellegét. Bosszantó viszont, hogy a helyszínek váltásánál nem abban az irányban találjuk magunkat, mint amerre előzőleg néztünk, hanem ahogy a program "akarja". Ez egy útkereszteződésben okoz gondot leginkább, sokszor nem tudtam, hogy melyik irányba is menjek tovább. Néha nehéz rátalálni, merre is lehet még továbbmenni, mert a kurzor nem segít abban, hogy rátaláljunk azokra a helyekre, ahol még kalandozhatunk.
Összességében feledhető játékélményt nyújtott ez a Drakula játék, melyet elsősorban megrögzött vámpírrajongóknak és kalandjáték őrülteknek ajánlanék. A remekül sikerült magyar szinkron valamennyire feledteti az elavult grafikát, de igazából jobb lett volna, ha egy mai játékot választanak szinkronizálásra.