26 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

Ismertető/teszt

LEGO Horizon Adventures teszt – Aloy kockalandja

Rendhagyó módon a Sony egyik sikercímét álmodták meg legóból, az eredeti fejlesztőcsapatot is bevonva a képletbe.

Írta: Onimushaman

A Horizon Zero Dawn 2017-ben robbant be a videojáték piacra – pontosabban PlayStation 4-re – hatalmas sikereket aratva a Guerrilla Games csapatának. Nem is kellet sokat várni, még abban az évben kapott egy sztoris kiegészítőt is, The Frozen Wild néven. Azóta az eredeti program PS5-ös technikai update-jével Remastered verzióban is megjelent. A LEGO is álmodott meg már készletet a témában, ami nagyon jól sikerült (a 76989-es szett). Az, hogy idő kérdése volt-e, hogy kipróbálhassuk ezt is a videojátékok világában, egy nagyon jó kérdés. Jómagam biztosan nem számítottam erre.

LEGO Horizon Adventures teszt – Aloy kockalandja

Rengeteg korábbi LEGO stuffal játszottam, így ami rögtön szembe tűnt a LEGO Horizon Adventures kapcsán, az az, hogy a korábbiakhoz képest itt nehézségi szintet is választhatunk (5 fokozat közül lehet csemegézni, ami nagyon ritka az ifjúsági címeknél). Ez ötletes dolog és újdonság, mert így apu nem alszik el majd, lesz egy kis kihívás már norrmálon is. Jó hír, hogy magyar nyelven is lehet pörgetni ez a kalandot, és a lokalizáció jól sikerült, frappáns.

A sztori igazából az első részét dolgozza fel a Horizonnak, tömörített verzióban és viccesen. Aki nem játszott a Zero Dawnnal, annak újdonság lehet, de a kiegészítések és poénok a veteránoknak is célba érhet. Az egészet egy narrátor meséli, és a LEGO videojátékokhoz megszokottan itt is vicces elemekkel színesítik a párbeszédeket és átvezetőket. A történet szerint főhősünket csecsemő korában találja meg egy falusi férfi, és vállalja el a felnevelését. Amikor felnő, a falu bölcsétől tudja meg érdekes származását, annak körülményeit. A mondóka közben a falusiak nagy részét elrabolják, így nekünk kell megmenteni őket, miközben egy ősi gonosz is az utunkba áll. Emellett szektások és robotállatok törnek folyamatosan borsot az orrunk alá, így kalandból jócskán kijut majd Aloy-nak.

LEGO Horizon Adventures teszt – Aloy kockalandja

A sztori négy fő fejezetből áll, négy különböző, tematikus tájon. Egy-egy fejezet öt kisebb részből áll, ezek nem túl hosszúak. A szintek között a fő faluban (Anya szívében) tudunk megpihenni. Itt fejleszthetjük a falut, előrehaladásunk során pedig újabb területekkel bővíthetjük – a megszerzett aranykockákból és pénzekből tudjuk kivitelezni az építkezést. Pénzt ládákból tudunk nyitni vagy a gépszörnyek irtásával szerezhetünk (bizonyos tárgyak összetörésével is, de ez a mennyiség elhanyagolható). Szintén a faluban fejleszthetjük a hőst, épületeket módosíthatunk, dísztárgyakat pakolhatunk le.

A történet előrehaladtával nyílnak meg új játszható karakterek. Ezek mindegyike saját harcmodorral és képeségekkel rendelkezik, és a harcosok szintet is lépnek a csaták során, a megszerzett tapasztalati pontoknak hála. Minden fontosabb szereplő megtalálható a sztoriban, aki az eredeti Horizonban is benne volt. A szinkronhangjuk is szinte megegyezik, kivétel néhányuk (a negatív szereplőket és a falu vezetőjét más játssza). A zenék passzolnak a látottakhoz, de semmit nem tudnék kiemelni ezen a téren.

LEGO Horizon Adventures teszt – Aloy kockalandja

Mellékküldetések is lesznek a játék során, ezek közösségi feladatok, amelyek aranykockákat adnak pluszba. Ezek annyiból állnak, hogy különböző mennyiségű ellenséget változatos módon öljünk meg, esetenként bizonyos ruhákban vagy faluban építsünk valamit. Az aranykockákkal újabb dekorációk és ruhák nyílnak meg, az utóbbiból pedig nem lesz hiány.

Számomra furcsa volt, hogy a Horizon Zero Dawn mellé be lett keverve a Ninjago és a City, valamint egyéb szettek, de ezek opcionálisan építhető dolgok a faluban. Viszont öltözhetünk rendőrnőnek vagy nindzsának, ami azért helyzetidegen.

LEGO Horizon Adventures teszt – Aloy kockalandja

A pályák annyira nem bonyolultak, igazából elég monotonná vállnak egy idő után. Lényegében annyi az egész, hogy megyünk egy részen, utána egy kis arénaharc, és ez ismétlődik felváltva. Vannak más, üde részek, például a hosszúnyakra kell felmászni, vagy a kohók látogatása, ahol a robotok készülnek. A területek nagyon üresnek hatnak néhol, bár legóból van minden megcsinálva, de nem sok interakciót nyújtanak. Az építés itt nagyon nincs is kiemelve egy-két kisebb oltár, totem, hóember tárgyépítésen túl. A főbb épületeket a faluban automatikusan megépíti a rendszer, ilyen téren picit csalódtam, ha már legóról beszélünk. Nagyobb hangsúlyt a harcrendszerbe fektettek, ami használható és élvezetes lett.

Sok ötletes dologgal találkozik az ember az összecsapások során, ahol nem csupán a lövést kell ismételgetnünk. Ilyenek a kütyük, amelyekből rengetegféle van (robbanó bakancs, hot dogos stand, ami bombákat lő ki, kifeszíthető drótcsapdák stb.), de találhatunk még különböző ritka fegyvereket, amelyek általában elementális hatásokat eredményeznek. Taktikusan támad az ellenség, így mindig mozgásban leszünk és alkalmazkodunk a harc hevében. Szerencsére sokféle dög van, így a játék ezen része nem laposodik el.

LEGO Horizon Adventures teszt – Aloy kockalandja

Vannak olyan dolgok a játékmenetben, aminek igazából nem láttam sok értelmet. Ilyen például a lopakodás a magas fűben, ahol az első lövésnél mindenki észrevesz bennünket, utána meg már nem tudunk visszabújni. A fejezetek végeztével megnyílnak csúcsvadászatok, ahol a robotlényeket erősebb verzióban tudjuk elejteni. Ha ezekkel is megvagyunk, akkor a területeken expedíciókat lehet csinálni ilyenkor kb. 2-3 pálya össze van gyúrva, így hosszabb a kaland.

Az irányítás nem bonyolult, ami hiányzott, az talán a kameraforgatás, de ez se vett el sokat a játékélményből. Még két játékost is simán kezelt, bár nincs osztottképernyős lehetőség: ha eltávolodnánk, a másikhoz kerülünk hamar. A látvány igazából az tipikusan a LEGO játékokhoz hasonló, csillogós. A robotlények szépen meg lettek csinálva, viszont személy szerint hiányoltam egy bestiáriumot, ahol jobban meg lehetett volna őket csodálni.

LEGO Horizon Adventures teszt – Aloy kockalandja

Összességében nem lett egy rossz játék a LEGO Horizon Adventures, de nem is hasonlít egyáltalán a korábbi LEGO címekre (más a fejlesztőcsapat is). Inkább mondanám egy kalandjátéknak, mint LEGO-nak. A legjobban talán azok járnak, akiknek ez lesz az első kockakalandjuk, vagy ha nem próbálták az eredeti Zero Dawnt. Időtöltésnek simán tökéletes a 15-20 órányi játékidővel, de online kooperatív is játszható, miközben megmaradt az offline beugrós kétjátékos opció is.

A tesztpéldányt a Sony Computer Entertainment Europe biztosította.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

Pozitívumok
  • A gépszörnyek baromi látványosak
  • A harcok élvezetesek
  • Ötletes újítások
Negatívumok
  • Néhol üresnek ható és monotonná váló pályák
  • Az építkezés nagyon minimálisan képviselteti magát

További képek

  • LEGO Horizon Adventures
  • LEGO Horizon Adventures
  • LEGO Horizon Adventures
  • LEGO Horizon Adventures
  • LEGO Horizon Adventures
  • LEGO Horizon Adventures
  • LEGO Horizon Adventures
  • LEGO Horizon Adventures
  • LEGO Horizon Adventures
  • LEGO Horizon Adventures
  • LEGO Horizon Adventures
  • LEGO Horizon Adventures
  • LEGO Horizon Adventures
  • LEGO Horizon Adventures
  • LEGO Horizon Adventures

Onimushaman
Minden játék barátja, trófeaherceg. A vidékimanek védőszentje. Ugyanolyan senki, mint bárki.

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!