28 éve Veletek – 1998– PC Dome / 2012– PlayDome

Jön a tizedik sakkmester (Hírek)

zfazek
#24 zfazek [1]
Sziasztok!

A Chessmaster karaktereinél feltüntetett Élő pontok milyen időkontroll mellett értendőek? Én mint ha a program honlapján 5p/10mp-et olvastam volna, de nem biztos. Van erről valakinek valamilyen infója? És pondering-el (akkor is gondolkozik, mikor én jövök lépéssel), vagy anélkül?
Mert nekem nagyon erősnek tűnik, mikor egy 30 perces partit játszok vele. (A Fritz játékereje életszerűbbnek tűnik ha beállítok neki valamilyen Élőt)

Válasz erre

Előzmény: Drafta 2004.12.01. 13:12
MagicMoment
#23 MagicMoment [17778]
nah..tegnap a chessmaster legjobbat összeeresztettem a chessgenius classik 0,5Mbos demo verziójával,és kb elpicsázta a chessmastert

Válasz erre

Drafta
#22 Drafta [874]
játssz a 2100-assal 2 perces villámpartit.....verhető, bár elég erős

Válasz erre

Előzmény: gothmog 2004.12.01. 13:05
gothmog
#21 gothmog [5151]
jajj de én nem az 1200-es meg az 1400-es JOshról beszélek

Tisztára, mint ha valamilyen terminátoros filmben lennénk...

Egyébként lehet, hogy rosszul emlékszem, és az tényleg 1400-as Josh volt mondjuk. Ezért is írtam, hogy legalább két hónapja már, hogy utoljára játszottam vele,k ezért nem is emlékszem annyira a dolgokra. És igen, a 9000-re gondoltam, az van meg nekem.

Endure. In enduring, grow strong.

Válasz erre

Előzmény: Drafta 2004.12.01. 13:01
Drafta
#20 Drafta [874]
ja mellesleg a Chessmaster az kiegyensúlyozott, a játék bármely szakaszában ugyanúgy meg tud szívatni, ha nem figyelsz

Válasz erre

Előzmény: Drafta 2004.12.01. 13:01
Drafta
#19 Drafta [874]
jajj de én nem az 1200-es meg az 1400-es JOshról beszélek
és azt mondtad neked Chessmaster 9000 van, nem? Nekem 10th Edition van, és abban már a 2100-as Josh is néha behozza remire a nyert állásomat, persze a gyengébb Joshok valóban hibáznak, vmelyik megnyitásban, vmelyik középjátékban, vmelyik végjátékban erős

Válasz erre

Előzmény: gothmog 2004.12.01. 12:44
gothmog
#18 gothmog [5151]
Én úgy emlékszem Josh-ra, hogy a megnyitásokban csinált néha baromságokat, ami jó, mert én meg csak azokat szoktam csinálni (bár már több, mint két hónapja, hogy utoljára játszottam), viszont a végjátékban valami eszement durva volt. Ha bármilyen kis előnyt ki is tudtam csikarni a középjáték folyamán (vagy meg tudtam tartani a megnyitásból származó előnyt), a végjátékban pillanatok alatt behozta, aztán meg beszivatott.
Persze nekem elég szarul megy a sakk, mert a koncentrációs készségem a nullát közelíti (alulról), úgyhogy, mint írtam korábban, el is nézek mindig egy csomó jó lépést, de Josh-ra visszatérve: szerintem messze nem kiegyensúlyozott. Az elején gyenge,a végén meg aláz. Az "előre gyártott" személyiségek között volt jobb is, olyan aki tényleg kiegyensúlyozott volt, csak már nem emlékszem a nevére...

Endure. In enduring, grow strong.

Válasz erre

Előzmény: Drafta 2004.12.01. 12:19
Drafta
#17 Drafta [874]
ja, ezt én sem tudom miért van......én a Chessmastert eresztettem össze a Deep Fritz 8-al, és 3-ból 3-szor a Fritz győzött...mondjuk múltkor én is elvertem a Chessmastert, de amúgy a Chessmaster "élmezőnye", a listán a legfelső 20 játékosnak eléggé eltérő teljesítménye van, valamelyik meglepően gyengus közöttük....de pl. a Fischer az jól játszik, még a Chessmastert is elverte

Válasz erre

Előzmény: MagicMoment 2004.12.01. 12:26
MagicMoment
#16 MagicMoment [17778]
gothmog,nem érdekel!!!!!!! NEM JÁCCOM TÖBET A SAKKAL!!!!

draft,kb a chessmasterben a kramnik fedőnevü playert összeeresztettem az én 500kb-os chessgenius classicommal,és utóbbi elverte. ma összeeresztem a chassmasterrel. sztem azt is elveri.

Válasz erre

Előzmény: Drafta 2004.12.01. 12:19
Drafta
#15 Drafta [874]
a Chessmaster megnyitás-adatbázisa az jó dolog, de a kvíz-részben van egy pár nem túl hasznos dolog.
A legjobban viszont úgy lehet tanulni, ha játszol... méghozzá a Chessmaster ellen (vagy valamelyik olyan ellenféllel, amelyik min 2500-as szintű). Persze kifejezetten tanulásra / elemzésre a Chessbase programjai akkor is jobbak, és erősebbek is, mint a Chessmaster.

Ha netán elver a gép, az nem baj, nem szabad idegeskedni... játszol-játszol, jó sokat és szépen észrevétlenül is eltanulod majd tőle a megnyitásokat, aztán ha még többet játszol, akkor egy idő után az is kezd majd körvonalazódni, hogy adott állásban mire játszik... és pont az a jó benne, hogy a gép nem hibázik, "tökéletes" ellenfél, tehát mindig a legjobb formádat kell hoznod, hogy legyőzd vagy küzdhess a remiért (vagy hogy tisztességesen helytállj). Mivel nem lép marhaságokat, rá vagy kényszerítve, hogy gondolkozz, és ettől fejlődik az ember... a megnyitások is sokkal mélyebben rögzülnek, ha a lépéseket megértve, a hibáidból tanulva jegyzed meg őket, mintha értelmetlenül bemagolod a legutolsó, leghosszabb varit is.

Ha téged 2000 körüli élővel rendelkező ellenfelek 10-ből 9-szer vernek, akkor először az 1800-as, majd a 2100-as szintű Josht ajánlom, mert kiegyensúlyozottan játszik.

Válasz erre

Előzmény: gothmog 2004.12.01. 11:37
gothmog
#14 gothmog [5151]
Ismerős a szituáció...
Nekem mondjuk a 9. rész van meg. Időnként játszom vele, mondjuk nem megy túl jól, mert a 2000 körüli élőpontszámmal rendelkezők úgy 10-ből 9-szer levernek. A fő gond az, hogy szinte mindig elnézek egy-egy lépést, ami után néha (ha nagyon bosszant) gátlástalanul visszaléptetem a bábukat, de persze ez csalás, a valós életben ilyet nem lehet csinálni.

Ajánlom egyébként figyelmedbe a játék oktató részét. Nem a legizgalmasabb dolog tucatszámra teszteket megoldani a különböző szituációk kezeléséről, de közben a megnyitásokról pl. kapsz jónéhány alapvető infót, olyan szinten, hogy az érthető még az olyan mezei "nyomottaknak" is, mint amilyenek mi vagyunk...

Ezenfelül van egy külön rész a játékban, ahol rengeteg megnyitást lehet végignézni a különböző kombinációs változatokkal és ezek alkalmazásának a gyakoriságával együtt.

Endure. In enduring, grow strong.

Válasz erre

Előzmény: MagicMoment 2004.12.01. 11:31
MagicMoment
#13 MagicMoment [17778]
na most lett elegem ebből a fasszopó játékból. ilyen béna geci tetü faszt mint engem. unom,h mindig elnézem,és emiatt bukóm a bábukat. csicskajáték aSÚFOJ WQEÁTÖ9EBN5ÚÖ4SZBND

Válasz erre

Előzmény: MagicMoment 2004.12.01. 10:29
MagicMoment
#12 MagicMoment [17778]
thx. de egyelőre szeretném megérteni a megnyitások lényegét,aztán jobban belemélyedni

Válasz erre

Előzmény: Drafta 2004.12.01. 09:46
Drafta
#11 Drafta [874]
http://www.csm.astate.edu/~wpaulsen/chess/index.htm

parancsolj, itt RENGETEG megnyitás van!!!

Válasz erre

Drafta
#10 Drafta [874]
ok, utánanézek hamarosan.... mellesleg ha tényleg érdekel, akkor a Kállai féle könyv igen erősen ajánlott, mert abban részletes kielemzés van, mellékvarikkal, stb.
Persze nyílván el kell olvasni enélkül elég bajos, szóval kell rá időt szánni, persze én, aki naponta 6-8 órát sakkozik, könnyen beszélek.
de ha szerzel egy Shreddert vagy egy Deep Fritzet, akkor tudok neten is segíteni megnyitásokban, magyarázva természetesen.

Válasz erre

Előzmény: MagicMoment 2004.12.01. 09:42
MagicMoment
#9 MagicMoment [17778]
naná,h érdekelne!

köszi a könyvajánlót,lehet meglepem vele magamag karácsonyra.de,h mikor fogom elolvasni ...

Válasz erre

Előzmény: Drafta 2004.12.01. 09:38
Drafta
#8 Drafta [874]
mellesleg régebben találtam egy oldalt neten, ahol majdnem 6000 (!!!) megnyitás van leírva, persze kielemezve nincsen, de azért a szám figyelemre méltó. Megkeresem, ha érdekel.

Válasz erre

Előzmény: MagicMoment 2004.12.01. 09:22
Drafta
#7 Drafta [874]
Ha mélyebben szeretnél megnyitásokkal foglalkozni, akkor vedd meg Kállai Gábor nagymester "Megnyitások könyve" c. munkáját....ez nem túl drága, én még annak idején, mikor elkezdtem sakkal foglalkozni, 1100-ért vettem, most sem kerül sokkal többe. Ha csak felszínesebben érdekelnek a megnyitások, akkor ahhoz elég egy sakkprogram is (pl. a Chessmaster).

Válasz erre

Előzmény: MagicMoment 2004.12.01. 09:22
MagicMoment
#6 MagicMoment [17778]
nem is rossz ötlet
csak nem igazán van időm olvasni

mondjuk ebben a játékban közben megtaláltam,h van vagy 40 féle megnyitás és az az ellen alkalmazható védelem, plusz majdnem mind1iknek van tovább vitt lépése.. csak angolul

Válasz erre

Előzmény: Aruns 2004.11.30. 21:34
Aruns
#5 Aruns [7073]
Mr. Proper, erre valo a konyvtar

Válasz erre

Előzmény: MagicMoment 2004.11.26. 08:01
MagicMoment
#4 MagicMoment [17778]
nem teljesen idevág,de azért mégis.
ki tudna nekem linket sakk megnyitásokra? mert van egy csomó megnyitás(caro-kann védelem,katalán vezércsel,vezérindiai etcetc..)aminek érdekelne az egész lényege,lépései. keresgéltem neten,de csak olyan oldalt találtam,ahol könyveket ajánlanak. és hát azért 6-7ezer forintot nem vagyok hajlandó kidobni egy könyvért.

Válasz erre

Progress
#3 Progress [28]
Szerintem egy nagyon jó kis játék!
Az online játékbajnokságok pedig sokat dobnak a játékon.

Válasz erre

Epameinondasz
#2 Epameinondasz [249]
A sakk több mint játék. A Chessmaster-sorozat pont egy gyengécske sakkprogram, ha a kombinációs képességet figyeljük. Ettől függetlenül nagyon jó, hisz mi nem mesterek vagy nagymesterek vagyunk.
Nehéz lenne ? Ezért vannak ott a különböző karakterek, melyekhez más-más Éllő-pontszám tartozik, így kiválaszthatod képességeidnek megfelelőt ill. fejlődésed mértékét is figyelemmel kísérheted. Én egy gyenge-közepes játékos vagyok, néha ég a fejem amikor egy tizenéves kiscsajjal kell izzadnom.

Válasz erre

Előzmény: Jag 2004.06.24. 11:29
Jag
#1 Jag [2]
Ez már megint egy olyan játék aminek semmi értelme egyre csak tovább és tovább fejlesztik LEHETETLEN megverni a gépet olyan okosra csinálják! (amúgy utálom a sakkos játékokat)

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.

Fórumszabályzat